Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi

Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi

Dziś w Łodzi rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski w grach zespołowych. W turnieju piłki siatkowej bierze udział siedem zespołów żeńskich i cztery męskie, a na parkiecie nie brakuje gwiazd z najwyższych lig.

W turnieju męskim rywalizują ze sobą zespoły z Olsztyna, Nysy, Zielonej Góry i Opola. Zespół AZS UWM Olsztyn prowadzony przez Andrzeja Grygołowicza przyjechał w składzie z Michałem Ruciakiem, Marcinem Lubiejewskm, Pawłem Kucińskim, Łukaszem Szablewskim i Marcinem Kudłacikiem. Ligowy skład mają również zespoły AZS Opole, AZS Zielona Góra i PWSZ Nysa.

W porannych spotkaniach AZS Olsztyn pewnie pokonał 3:0 akademików z Zielonej Góry zaś nysanie w tym samym stosunku wygrali z AZS Opole. Dużo ciekawsze były mecze popołudniowe. Siatkarze z Zielonej Góry pokonali 3:1 opolan, a w meczu, który mógł zadecydować o tytule mistrzowskim, AZS Olsztyn zmierzył się z PWSZ Nysa. Pierwszy set wygrali podopieczni trenera Romana Palacza, jednak dwa kolejne padł łupem olsztynian. Najbardziej zacięty, czwarty set nysanie wygrali 28:26 i okazali się lepsi również w tie-breaku.

AZS Zielona Góra - PWSZ Nysa

Turniej kobiecy rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Jednak już w pierwszym meczu organizatorzy przyznali drużynie AZS AWF Poznań zwycięstwo walkowerem nad Politechniką Częstochowską.

W grupie A faworytem jest AZS Białystok. Zespół prowadzony przez Brazylijczyka Osmara Pohla naszpikowany jest zawodniczkami LSK oraz posiada w składzie trzy Brazylijki. Białostoczanki jutro zagrają o pierwsze miejsce w grupie z AZS Politechniką Śląską Gliwice. W dzisiejszym meczu z AZS Opole wygranym przez białostoczanki 3:1, drugi set zakończył się niespotykanym często wynikiem 25:3…

W grupie B awans do półfinałów wywalczyły już ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz z Poznania. Jutro oba zespoły zmierzą się w meczu o pierwsze miejsce w grupie.