Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Katarzyna Graczyk: Chcemy być w czołówce

Katarzyna Graczyk: Chcemy być w czołówce

Katarzyna Graczyk jest zawodniczką II-ligowego zespołu Farmutil II Piła. Jest srebrną medalistką mistrzostw Polski młodziczek i złotą - kadetek. Poza osiągnięciami w hali, ma za sobą epizod w reprezentacji Polski w siatkówce plażowej.

Strefa Siatkówki: Może na początek naszej rozmowy powiesz kilka słów o swoich pierwszych krokach w siatkarskim świecie?

Katarzyna Graczyk: Moja przygoda z siatkówką rozpoczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Trener Adam Grabowski szukał dziewczyn z predyspozycjami do gry. W rezultacie zostały utworzone klasy o profilu siatkarskim, która liczyły około 14 dziewcząt. Uczyłam się w jednej z nich, aż do trzeciej klasy gimnazjum. Cały czas byłam związana z klubem Nafta Piła, późniejszym Farmutilem.Co uważasz za największy sukces w dotychczasowej karierze?

Za mój największy sukces uważam mistrzostwo Polski kadetek, w 2005 roku. Po ciężkiej pracy z trenerem Rafałem Gąsiorem, udało nam się sięgnąć po złoto. To był ciężki dla nas turniej, rozgrywany w odległym Biłgoraju.

Kto jest Twoim siatkarskim idolem?

Środkowa mistrzyń Polski – Milada Spalova.

W zeszłym sezonie, podobnie jak to miało miejsce rok wcześniej zajęłaś wraz z koleżankami czwarte miejsce na mistrzostwach Polski juniorek, jakie plany na ten rok?

Czwarte miejsce jest najgorszym dla sportowca. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się sięgnąć w końcu po upragniony medal.

Wróciłyście ze zgrupowania w Tymieniu. Jak przebiegały wasze przygotowania?

Obóz był bardzo ciężki, ponieważ pracowałyśmy przede wszystkim nad siłą i wytrzymałością, bardzo dużo biegałyśmy. Dużo zajęć odbywało się na plaży. Mam nadzieję, że to przyniesie oczekiwane efekty.

Czy w Farmutilu II Piła zaszły spore zmiany kadrowe, w porównaniu z zeszłym sezonem?

Przede wszystkim odeszły zawodniczki, które stanowiły trzon zespołu, czyli: Joanna Krawczyk, Marta Wellna, Natalia Krawulska oraz Natalia Wardzińska. Jest to na pewno osłabienie dla naszego zespołu, co nie zmienia faktu, że nadal naszym celem jest być w czołówce drugiej ligi. Do drużyny dołączyły młodziczki oraz zawodniczka z Energetyka Poznań.

Kiedy inaugurujecie rozgrywki ligowe?

W tym roku rozgrywki zaczynają się nieco później, bo pod koniec października ze względu na rezygnację z występów w lidze drużyny z Łodzi.

W tym roku kończysz szkołę średnią, będziemy mogli za rok dalej oglądać Cię w barwach pilskiego Farmutilu?

Nie wiem jeszcze jak potoczą się moje losy. To gdzie będę grała zależy od tego jak zdam egzaminy maturalne i gdzie dostanę się na studia. Osobiście chciałabym by była to Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Czego Ci życzyć?

Zdrowia, powodzenia w lidze i zdanej matury (śmiech).

* Z zawodniczką rozmawiała Anna Graczyk – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved