Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentacja Wielkiej Brytanii zagra w lidze holenderskiej

Reprezentacja Wielkiej Brytanii zagra w lidze holenderskiej

Mająca swoją bazę przygotowawczą w Sheffield reprezentacja Wielkiej Brytanii w sezonie 2007/2008 zagra w lidze holenderskiej. Będzie to kolejny etap przygotowań "Wyspiarzy" do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie.

Brytyjska Federacja Siatkarska bazująca przy Angielskim Instytucie Sportowym w Sheffield rozpisała już plan dołączenia reprezentacji Wielkiej Brytanii do ligi holenderskiej w sezonie 2007/2008. Po zapewnieniu całosezonowej współpracy przez holenderską stroną reprezentacja prowadzona przez Harry’ego Brokkinga będzie występować pod nazwą Martinus.

Brytyjscy siatkarze swoją bazę mieli w Angielskim Instytucie Sportowym, teraz trenować będą w Amstelven. Przygotowywać się będą do 28 ligowych spotkań. Brytyjska reprezentacja kobiet natomiast pozostanie w kraju i będzie kontynuowała przygotowania w Sheffield.Jesteśmy szczęśliwi, że otrzymaliśmy takie wsparcie od holenderskiej federacji. Drużyna Martinus będzie bardzo ważnym przedsięwzięciem dla popularyzacji siatkówki w naszym kraju – mówi Richard Callicott z Brytyjskiej Federacji Siatkarskiej. – Możliwość gry w profesjonalnej lidze pomoże nam lepiej przygotować się do Igrzysk w Londynie w 2012 roku. Takie wsparcie dla klubu Martinus jest ogromną reklamą dla naszego męskiego zespołu.

Przez wiele lat w siatkarskiej bazie w Sheffield rozwijano umiejętności angielskich siatkarzy. To stamtąd wyszli angielscy zawodnicy, którzy grają poza granicami kraju. Przykładem jest Ben Pipes, który aktualnie gra w profesjonalnej lidze w Szwecji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved