Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przygotowania siatkarek BKS Aluprof do nowego sezonu

Przygotowania siatkarek BKS Aluprof do nowego sezonu

Zaczęły się naprawdę ostre przygotowania do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki BKS Aluprof najbliższy tydzień spędzą w Bielsku-Białej. W przyszły wtorek bielszczanki wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Rewala.

W Rewalu siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała będą pracowały głównie nad techniką i kondycją. Raczej nie będzie okazji ku temu, by skonfrontować swoje umiejętności z innymi zespołami. – Nie spodziewamy się, by akurat wtedy w Rewalu lub w pobliżu był inny zespół siatkarek. Wszystko okaże się na miejscu. W planach na razie nie ma jednak sparingów. Ze zgrupowania wracamy 13 września. Pewne jest, że na zgrupowanie nie pojedzie przygotowująca się z reprezentacją Polski do Mistrzostw Europy Milena Sadurek. Nie wiemy, czy trener Marco Bonnita nie zechce sięgnąć po jeszcze którąś z naszych dziewczyn, na przykład Natalię Bamber. To okaże się w najbliższym czasie – mówi Arkadiusz Jasek, II trener bielskiej drużyny.

Tymczasem nie potwierdzają się informacje, że BKS Aluprof będzie poszukiwał nowej zawodniczki w miejsce kontuzjowanej Katarzyny Jaszewskiej. – W poprzednim sezonie mieliśmy dwie przyjmujące to znaczy Kasię Jaszewską i Asię Staniuchę. W nowym sezonie będą grały dodatkowo Karolina Ciaszkiewicz i Beata Strządała. W związku z tym pod nieobecność Kasi, na jej pozycji mogą grać trzy inne dziewczyny. Takiego komfortu nie mieliśmy już dawno – dodaje trener Jasek.W tegorocznych przygotowaniach bielskie siatkarki trenują nie tylko na hali, ale i… w górach. – Chodzimy na spacery. Takie porządne, trwające od dwóch do trzech godzin. Idziemy z Bielska-Białej do Szczyrku przez góry. Czasami w drugą stronę, ze Szczyrku do Bielska-Białej. Inna trasa wiedzie z bielskich Błoni na Dębowiec. To szybki marsz. Taki trening stosowaliśmy, gdy BKS sięgał po mistrzostwo Polski. Wtedy praktycznie nie było kontuzji, no i oczywiście dziewczyny bardzo dobrze radziły sobie kondycyjnie – dodaje bielski trener.

źródło: super-nowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved