Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Trwa zwycięska passa Polek

WGP: Trwa zwycięska passa Polek

Polki wygrały piąty z rzędu mecz w tegorocznej edycji Word Grand Prix. Dziś drużyna Marco Bonitty pokonała 3:1 Japonię, i jest bliska awansu do turnieju finałowego w Ningbo.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando biało-czerwonych. Polki od początku kontrolowały grę i wygrały partię pierwszą 25:20.

Zupełnie inny obraz gry zarysował się w partii drugiej. Ofiarna obrona Japonek zaczęła przynosić efekty. Japonki uzyskały kilkupunktową przewagę, której nie potrafiły zniwelować podopieczne Marco Bonitty. Siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni uzyskały już 10 punktową przewagę (19:9 i 20:10) i wygrały partię drugą 25:16.

Trzeciego seta Polki rozpoczynają z Izabelą Bełcik na rozegraniu i rozpoczynają od prowadzenia 2:0. Jednak inicjatywę w tej partii przejmują rywalki i to one schodzą na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą. Przewaga Japonek wynosiła już nawet 5 „oczek”. Przed drugą przerwą techniczną poprawiamy zagrywkę i niwelujemy stratę do 2 punktów (14:12), a tuż po przerwie wyrównujemy na po 16. W końcówce Polki wywalczyły trzy punkty przewagi (23:20), jednak zabrakło koncentracji i konsekwencji w ataku, dzięki czemu Japonki doprowadzają do remisu po 23. Szczęśliwie kolejne dwa punkty padają łupem biało-czerwonych, które rozstrzygają tę partię na swoja korzyść 25:23 i obejmują prowadzenie w meczu 2:1.

Czwartą partię rozpoczynamy wyśmienicie od prowadzenia 8:4, a po przerwie przewaga naszego zespołu jeszcze rośnie. Polki prowadza już 13:4. Naszym zawodniczkom wychodziło dosłownie wszystko, wspaniale grały blokiem (17:3), ataki z krótkiej, ze środka, obrona. Bardzo dobrze rozgrywała Izabela Bełcik. Druga przerwa techniczna 16:7 dla biało-czerwonych. Po przerwie tracimy 4 punkty z rzędu. Ale to wszystko, na co pozwoliły dziś japonkom. Zawodniczki Marco Bonitty szaleją w bloku i końcówce tej partii stawiają kropkę nad „i” i wygrywają partię czwartą 25:14 i całe spotkanie 3:1.

Japonia – Polska 1:3

(20:25, 25:16, 23:25, 14:25)

Składy:

Japonia: Yoshie Takeshita (3), Miyuki Takahashi (16), Erika Araki (9), Saori Kimura (8), Shuka Oyama (12), Yuka Shoji (8), Yuko Sano (libero) oraz Kanako Omura.

Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata (3), Eleonora Dziękiewicz (17), Anna Podolec (15), Dorota Świeniewicz (9), Milena Sadurek (1), Maria Liktoras (14), Mariola Zenik (libero) oraz Izabela Bełcik (1), Agnieszka Kosmatka, Milena Rosner (7).