Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. H: Brazylijki i Włoszki znów zwycięskie

WGP, gr. H: Brazylijki i Włoszki znów zwycięskie

Po siódmej kolejce World Grand Prix i meczach w Taipei, Brazylijki i Włoszki są kolejno liderkami i wiceliderkami klasyfikacji WGP 2007. Oba zespoły wygrały dzisiejsze spotkania po 3:0.

Pierwszy mecz Grand Prix w grupie, która swoje spotkania rozgrywała na Tajwanie, rozpoczął się od ostrej walki pomiędzy zespołami Dominikany i Brazylii.Obie drużyny włożyły w grę maksimum sił, jednak to Brazylijki schodziły z parkietu z minimalną przewagą po pierwszej partii.

Zespół Dominikany zwarł swoje szyki na początku drugiego seta i uzyskał trzypunktową przewagę, którą zdołał utrzymać do pierwszej przerwy technicznej. Jednak jak się później okazało, było to wszystko na co stać było tego dnia siatkarki z Karaibów. Brazylijki wróciły do gry tuż po przerwie technicznej i były górą także w drugiej odsłonie.

Idąc za ciosem, zespół Brazylii pokazał także świetną grę w trzecim secie doprowadzając do zwycięstwa 3:0.

Brazylia – Dominikana 3:0

(25:22, 25:19, 25:17)

Brazylia: Albuquerque Carolina (kapitan), Gattaz Caroline, Claudino Fabiana, Gonzaga Welissa, Coimbra Erika Kelly Pereira, Castro Sheilla, de Oliveira Fabiana (libero) oraz Menezes Thaisa, de Souza Josefa Fabiola, Bidias Regiane, Silva Joyce

Dominikana: Vargas Valdez Annerys, Del Rosario Selmo Gina, Cabral de la Cruz Milagros, Rondon Martinez Cindy, Rodriguez Andino Cosiri (kapitan), De La Cruz de PeÏa Bethania, Caso Sierra Carmen Rosa (libero) oraz NuÏez Sidarka de los Milagros, Castillo Brenda, Mercedes Heredia Sofia Esmeralda,

Beato Miguel Cruz, trener Dominikany: Drużyna Brazylii była drużyną, która postawiła bardzo trudne warunki. Jesteśmy zadowoleni ze swojego występu mimo, że wynik nie odzwierciedla naszych wysiłków. Wciąż jesteśmy młodym zespołem z niewielkim doświadczeniem ale z wielką ambicją. Jestem pewien, że przez te parę chwil kiedy prowadziliśmy z zespołem Brazylii, zademonstrowaliśmy światu nasz ogromny potencjał. Już czekamy na kolejne mecze, te przyniosą nam doświadczenia, dzięki którym w najbliższym czasie urośniemy do rangi jeszcze silniejszego zespołu.

José Roberto Guimarães, trener Brazylii: To był bardzo ciekawy mecz przeciwko drużynie Dominikany. Nie szło nam najlepiej na początku, kiedy to nasz serwis był bardzo niestabilny. Dominikanki to bardzo groźny zespół. Wiedzą jak wykorzystać słabsze strony przeciwnika. Musieliśmy podnieść poziom swojej koncentracji oraz zminimalizować ilość własnych błędów aby przycisnąć nieco zespół Dominikany i zwyciężyć.

Walcząc o pierwsze w tym roku zwycięstwo, zespół Tajwanu rozpoczął z pełną mocą mecz z ekipą Włoch. Gospodynie były dodatkowo wspierane entuzjazmem miejscowych kibiców. Walcząc w tym duchu zespół Tajwanu postawił Włoszkom ciężkie warunki, jeśli chodzi o zdobywanie punktów. Jednak ataki Italii były z najwyższej półki i to Squadra Azzura zakończyła pierwszego seta zwycięstwem, pomimo twardej obrony zespoły gospodyń.

Tajwanki potrafiły poprawić swojej strategii grając pod presją w drugim secie, podczas gdy Włoszki uporządkowały zespołową organizację swojej gry. Zespół z Półwyspu Apenińskiego systematycznie zdobywał punkty wciąż powiększając swoją przewagę nad rywalkami i spokojnie zwyciężył także w secie drugim.

Od początku trzeciej partii spotkania zespół Tajwanu zastosował kilka dynamicznych odmian ataku oraz wzmocnił serwis, co skutecznie wytrąciło Włoszki z rytmu i to gospodynie objęły prowadzenie. Zawodniczki z południa Europy opanowały jednak sytuację i stopniowo ustabilizowały swoją grę. Podobnie jak w pierwszej partii, zdobywały punkty fantastycznymi atakami, co w efekcie doprowadziło je do końcowego sukcesu.

Tajwan – Włochy 0:3

(20:25, 17:25, 21:25)

Tajwan: LIN Chun Yi, CHEN Hui Chen, KOU Nai Han (kapitan), CHANG Hui Min, TSAI Yin Feng, LIN Ching I, SZU Hui Fang (libero) oraz WU Ya Chieh, CHEN Wan Ting

Włochy: Guiggi Martina, Barazza Jenny, Secolo Manuela, Ortolani Serena, Aguero Taismary, Lo Bianco Eleonora (kapitan), Croce Paola (libero) oraz Vitez Sandra

Barbolini Massimo, trener Włoch: To był ciężki mecz przeciwko zespołowi Tajwanu. Gospodynie zagrały bardzo dobrze a ich dobra obrona sprawiała, że momentami zdobywanie kolejnych punktów nie przychodziło nam łatwo. Na początku zrobiliśmy dużo własnych błędów co sprawiło, że stabilność naszej gry zdecydowanie się pogorszyła. Na szczęście byliśmy w stanie podjąć kroki mające na celu wybrnięcie z martwego punktu odzyskując krok po kroku nasz własny rytm gry. To był bardzo trudny mecz do wygrania.

Jeng Fang Fann, trener Tajwanu: Włożyliśmy mnóstwo wysiłku próbując zaprezentować się nieco lepiej i wydostać się z samego dna tabeli. Byliśmy skuteczni naciskając zespół Włoch silnymi zagrywkami. Na nic więcej nie było nas dziś stać, ponieważ Włoszki, jak przystało na jeden z najlepszych zespołów na świecie, uczą się na własnych błędach i wkładając niewiele wysiłku szybko wyszły z niekorzystnej sytuacji. Pomimo przegranej jesteśmy zadowoleni z tego jak się zaprezentowaliśmy. To był nasz najlepszy występ podczas występów w pierwszej grupie WGP 2007. Spodziewamy się zdobyć kolejne doświadczenia podczas kolejnych spotkań.

źródło: fivb.org, inf. własna