Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Uniwersjada: Polki zdobyły złoty medal

Uniwersjada: Polki zdobyły złoty medal

Podczas Uniwersjady w Bangkoku, reprezentacja Polski B, prowadzona przez Leszka Piaseckiego i Rafała Błaszczyka, pokonała w piątek Serbię 3:0 i wywalczyła pierwszy w historii występów na Uniwersjadzie, złoty medal w siatkówce kobiet.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Jednak od stanu 3:3 zaczęły przeważać nasze reprezentantki. Świetna gra w ataku Anity Chojanckiej, Joanny Staniuchy-Szczurek oraz wspaniała gra blokiem Doroty Ściurki i Dominiki Koczorowskiej, spowodowała, że Polki zwiększały przewagę z akcji na akcję. W pewnym momencie wynosiła ona nawet siedem punktów. Serbki dwoiły się i troiły, ale nie mogły nic poradzić na dobrze grające reprezentantki Polski. Ostatecznie set pierwszy skończył się wygraną Polek 25:19.

Druga odsłona rozpoczęła sie pod dyktando naszych zawodniczek. Podłamane Serbki nie potrafiły zatrzymać naszych atakujących, a jeżeli już atakowały, to ich ataki zatrzymywały się na szczelnym bloku Polek. Znów przy siatce nie do zatrzymania była Staniucha, świetnie kiwała Magdalena Godos. Nasze reprezentantki odskoczyły rywalkom na osiem-dziewięć punktów. Takiej przewagi nie wypada marnować. Set bez historii skończył się wygraną podopiecznych trenerów Piaseckiego i Błaszczyka, 25:18.

Trzecia partia znów zaczęła się od mocnego uderzenia naszych siatkarek. Polki dominowały w każdym elemencie gry. Ataki Chojnackiej, Staniuchy, Liniarskiej i Koczorwskiej pustoszyły obronę rywalek. Z akcji na akcję biało-czerwone były coraz bliżej złotego medalu. Nasze siatkarki zagrały jednak do końca, ani na chwilę nie odpuszczając rywalkom, mimo że ich przewaga z akcji na akcję rosła. Setbola i meczbola Polki zdobyły po błędach rywalek.

Złoty medal stał się faktem. Druga reprezentacja Polski odniosła ogromny sukces. Oby takich dni jak dziś było więcej. Najpierw wygrana Polek z Rosją w ramach rozgrywek World Grand Prix, a później ten wspaniały mecz w wykonaniu podopiecznych trenerów Błaszczyka i Piaseckiego. Wczoraj Anita Chojnacka powiedziała nam, że prócz pięknych wspomnień przywiezie do domu medal. Ciekawe, czy przypuszczała, że będzie to ten z najcenniejszego kruszcu.

Złotymi medalistkami są: Joanna Staniucha-Szczurek, Aleksandra Liniarska, Anita Chojnacka, Dominika Koczorowska, Magdalena Godos, Katarzyna Wysocka, Dorota Ściurka, Berenika Tomsia, Monika Naczk, Dominika Kuczyńska, Marta Haładyn, Mariola Wojtowicz.

W meczu o trzecie miejsce Chinki gładko pokonały Tajlandię 3:0 (25:18, 25:20, 25:23).

Polska – Serbia 3:0

(25:19, 25:18, 25:17)

Składy:

Polska: Godos(5), Chojnacka(11), Staniucha-Szczurek(12), Ściurka(11), Koczorowska(8), Liniarska(8), Wójtowicz (libero)

Serbia: Starovic (8), Jovanovic(1), Tomasevic(11), Karic(4), Sevarika(1), Antonijevic(2), Dinic(2), Raonic(1), Tesanovic(4), Puzovic(3), Drpa(5), Vujovic(l)