Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze zjeżdżają do Kędzierzyna

Siatkarze zjeżdżają do Kędzierzyna

Jakub Novotny miał już w środę trenować po raz pierwszy z Mostostalem-Azoty Kędzierzyn-Koźle. Czeski atakujący jednak się nie pojawił. Inni nowi zawodnicy - Grzegorz Pilarz, Adrian Patucha i Sławomir Szczygieł - pilnie trenują...

Podobnie jak we wcześniejszych latach, tak i teraz, trener Andrzej Kubacki na początku ma do dyspozycji tylko część siatkarzy. Ćwiczą: Konrad Małecki, Marcin Mierzejewski, Grzegorz Pilarz, Adrian Patucha, Damian Domonik, Sławomir Szczygieł oraz Grzegorz Wójtowicz z MMKS-u.

Na razie ciężko pracujemy, aby w sezonie zbierać tego efekty – mówi Adrian Patucha, który przeszedł do Mostostalu z Częstochowy. – Wróciłem na Opolszczyznę (Patucha występował w przeszłości w Nysie – od red.) i muszę przyznać, że jest specyficznie.Teoretycznie Patucha ma być zmiennikiem dla wielokrotnego reprezentanta Czech, Jakuba Novotnego. Były zawodnik zespołu z Mediolanu, z którym wywalczył awans do włoskiej Serie A, miał wczoraj po raz pierwszy trenować z nowym zespołem, ale się nie pojawił.

Nie wiem, czemu nie ma Czecha, gdyż byliśmy umówieni – mówi trener Kubacki. – Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i na dniach do nas dołączy.

W najbliższy poniedziałek – po zakończeniu mistrzostw Polski na plaży – wracają Marcin Nowak oraz Jakub Oczko.

Pozostali trzej zawodnicy będą dołączać w różnych terminach. Czekamy na Jakuba Jarosza, który jest na Uniwersjadzie, i Eugena Bakumovskiego, który przygotowuje się z reprezentacją Niemiec do mistrzostw Europy – kontynuuje Kubacki. – Jeżeli się na nie załapie, to jeszcze trochę go nie będzie. Niewiadomą jest Kurek, który może pojechać z kadrą na mistrzostwa.

Niemiecki przyjmujący Mostostalu, Eugen Bakumovski, przebywa aktualnie w Elblągu, gdzie jego reprezentacja rozgrywała wczoraj mecz w turnieju im. Huberta Wagnera. W wygranym pojedynku z Wielką Brytanią Bakumowski wyszedł w podstawowym składzie, a mecz rozpoczął od nieudanej zagrywki. Potem radził sobie ze zmiennym szczęściem, mając kilka razy problemy z przyjęciem zagrywek Brytyjczyków. Nieźle spisywał się natomiast w ataku. Bakumovski jest w szerokiej kadrze Niemiec, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Nie ma jeszcze decyzji, czy na nie pojedzie.

Podobnie sytuacja wygląda z Bartoszem Kurkiem. Także on bierze udział w turnieju im. Huberta Wagnera i walczy o miejsce w „dwunastce” na ME. Kurek wszedł wczoraj z ławki w meczu ze Słowacją.

Z kolei Jakub Jarosz jest w Bangkoku, gdzie rozgrywana jest Uniwersjada. Polacy walczą o miejsca 9-16. W pierwszym meczu tej fazy pokonali wczoraj Tajlandię 3:0 (23, 21, 20). Jarosz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale potem pojawił się na parkiecie. Kędzierzynianie, podobnie jak większość zespołów z Polskiej Ligi Siatkówki, mają już za sobą pierwszy okres zajęć.

Niestety, nie wszyscy zawodnicy są w pełni dyspozycji. Najpoważniejszy uraz miał Domonik, ale powoli wraca do treningów.

Domonik, Pilarz, czy Małecki mają drobne dolegliwości, ale ich nie można do końca zaleczyć – przyznaje Kubacki. – To takie przypadłości, z którymi będą się zmagać do końca kariery. Chodzi o to, aby mogli normalnie trenować i grać.

Siatkarze oprócz treningów na siłowni i hali często biegają wokół akwenu Dębowa i pływają na basenie oraz grają na piasku.

W pierwszym okresie najwięcej uwagi poświęcamy kondycji – mówi Kubacki. – Sporo czasu spędzamy na siłowni. Dla urozmaicenia mamy zajęcia na plaży. Tam są większe obciążenia i to się przyda. Mamy jednak także bardziej siatkarskie zajęcia. Pracujemy już nad techniką indywidualną i z piłkami.

Zawodnicy trenują na własnych obiektach, ale mają w planach obóz. 27 sierpnia wyjadą do Kępna. Na zakończenie zgrupowania wystąpią w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia, na którym zmierzą się z Wkręt-Metem Częstochowa, Resovią Rzeszów i Jadarem Radom. Następnie pojadą na turniej do Opawy, a potem wystąpią w Zdzieszowicach, gdzie zaproszono: Aon hotvolleys Wiedeń, SCC Berlin i Jastrzębski Węgiel.

Autorem tekstu jest Marcin Sabat (Nowa trybuna Opolska)

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved