Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Piotr Gacek: Na mistrzostwach Europy zagramy lepiej

Piotr Gacek: Na mistrzostwach Europy zagramy lepiej

Piotr Gacek zdecydowanie wymienia elementy, które zadecydowały o porażce z reprezentacją Holandii. Podobnie jak koledzy wierzy, że nasz zespół na mistrzostwa Europy doszlifuje formę.

Ulegliście dziś Holendrom. Wyróżnisz elementy, które o tym zadecydowały?

Piotr Gacek: Przede wszystkim odrzucili nas od siatki. Grali dobrze zagrywką, my nie potrafiliśmy sobie poradzić z przyjęciem. To zadecydowało, że nie dogrywaliśmy piłek do siatki, nie kończyliśmy ataków. Wdarła się jakaś nerwowość w naszą grę i przegraliśmy.Martwicie się, że za trzy tygodnie na mistrzostwa Europy tej formy może nie być?

No właśnie, to jeszcze trzy tygodnie. Z jednej strony dużo, z drugiej mało. Przed nami dużo pracy. Myślę, że uda nam się poprawić grę. Będziemy pracować nad tymi elementami, które szwankują. Na pewno zagramy na mistrzostwach dużo lepiej niż na tym memoriale.

Przygotowujecie się tu do mistrzostw. Czy oprócz tego ten turniej jest dla Was ważny ze względów sentymentalnych?

Dokładnie tak, gramy u siebie, przed własną publicznością. Chcielibyśmy oczywiście wygrać ten memoriał drugi raz z rzędu, ale to będzie bardzo trudne. Jutro gramy z mocnym zespołem Niemiec. Jeśli oni tutaj złapali szczyt formy to na ME mogą coś osiągnąć. My tej formy jeszcze szukamy, ale wierzę, że na mistrzostwa będziemy gotowi.

– Co sądzisz o innych drużynach, które tutaj grają?

Największe wrażenie zrobił na mnie zespół z Niemiec. Jeśli są w najlepszym momencie kondycyjnie to muszą uważać, aby do mistrzostw tej formy nie stracić.

– Im bliżej ME tym rywalizacja z Krzysztofem Ignaczakiem jest większa?

Nie, nie, jest cały czas taka sama.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved