Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Paralimni, ME U-23: Niezły początek polskich par

Paralimni, ME U-23: Niezły początek polskich par

W dniach 16-19 sierpnia, w cypryjskim Paralimni, rozgrywane są mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej, w kategorii wiekowej do 23 lat (U-23). W zawodach wystartowały trzy polskie zespoły - jeden męski i dwa żeńskie.

W turnieju mężczyzn Polskę reprezentuje duet Tomasz Sinczak i Rafał Szternel. Rywalizację grupową polski zespół zaczął od pasjonującego, najlepszego w tej fazie mistrzostw spotkania, z Niemcami – Sebastianem Fuchsem i Thomasem Kaczmarkiem. Po bez mała godzinie gry, Niemcy wygrali 2:1. Już w tym meczu było widać, że mimo porażki, Polacy prezentują się znakomicie i są dobrze przygotowani do turnieju. Rzeczywiście, w drugim meczu czwartkowym, bez problemów ograli 2:0 w pół godziny parę z Izraela – Meir/Redko. W ostatnim meczu grupowym, rozegranym już w piątek, Polacy pokonali 2:0 w 42 minuty duet norweski – Hordvik/Sponnangr.

Rywalizację w „polskiej” grupie J wygrali Niemcy – Fuchs/Kaczmarek, przed Polakami, oraz duetem z Izraela – Meir/Redko. Te trzy zespoły awansowały do pierwszej rundy fazy finałowej.

Dzisiaj, pierwszymi rywalami Sinczaka i Szternela w fazie finałowej, są Portugalczycy – Miguel Coelho i Filipe Catarino. Mecz, zgodnie z harmonogramem, powinien zacząć się o godz. 18:15.

(21:18, 26:24)   42 min

W turnieju kobiet, dobrze w grupie C wystartowała para Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. Grając za każdym razem po około 40 minut, Polki wygrały trzy mecze po 2:0, kolejno pokonując: Rumunki – Buz/Calincic, Niemki – Olding/Palmer oraz Austriaczki – Almer/Erhart.

Polki z pierwszego miejsca w grupie C, awansowały do rozpoczynającej się dzisiaj fazy finałowej. Tutaj, w pierwszej rundzie, ich rywalkami (jeszcze dzisiaj) są Greczynki – Athina Papafotiou i Georgia Terzoglou.

(21:15, 21:13)   40 min

Znacznie słabiej, w grupie eliminacyjnej D, spisał się drugi polski duet żeńaski – Monika Brzostek i Katarzyna Sowała. Polki przegrały po 2:0 wszystkie trzy mecze grupowe, grając kolejno ze Szwajcarkami – Graessli/Kayser, Greczynkami – Athiną Papafotiou i Georgią Terzoglou (to rywalki duetu Urban/Wiatr w pierwszej rundzie fazy finałowej), oraz Czeszkami – Goliasovą/Weissovą. Warto jednak podkreślić, że ta polska para starała się grać bardzo ambitnie, o czym świadczy choćby wynik drugiego seta w meczu z parą czeską, który Polki przegrały 29:31!

(21:14, 31:29)   44 min

Mecz pierwszej rundy finałowej polskiej pary żeńskiej – Urban/Wiatr już się zakończył. Teraz natomiast trwa końcówka meczu pierwszej rundy męskiej pary – Sinczak/Szternel. Wyniki podamy w Strefie Siatkówki niebawem.

źródło: cev.lu, inf. własna