Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Niemcy – Słowacja: Pomeczowe wypowiedzi zawodników

Niemcy – Słowacja: Pomeczowe wypowiedzi zawodników

Radość Niemców i wyraźny smutek Słowaków, słychać było po ostatnim gwizdku sędziego, w wypowiedziach siatkarzy obu ekip, po zakończeniu dzisiejszego spotkania w Olsztynie.

Bjorn Andrae (reprezentacja Niemiec): Cieszy nas wygrana ze Słowacją. Z początku wygraliśmy dwa sety i wszystko zmierzało do wygrania tego spotkania. Jednak w trzecim secie odnieśliśmy porażkę, na szczęście udało nam się po niej podnieść i wygrać całe spotkanie. Jest jeszcze wiele elementów, które musimy poprawić, szczególnie przyjęcie. Patrząc w przyszłość możemy być zadowoleni z naszej gry.

Christian Pampel (reprezentacja Niemiec): Turniej Huberta Jerzego Wagnera jest dla nas sprawdzianem przed mistrzostwami Europy. Traktujemy te wrześniowe zawody bardzo poważnie. Bardzo cieszymy się, że mimo naszych przygotowań i treningów, nasza gra wygląda z meczu na mecz coraz lepiej. Bardzo chcielibyśmy wygrać ten turniej, ale mimo, że mam teraz na swoim koncie trzy zwycięstwa, wciąż daleka droga ku temu. Cieszy nas zwłaszcza wygrana z Serbią w Elblągu, ponieważ zespół ten zagrał w swoim najsilniejszym obecnie składzie z Miljkovicem i Grbicem. Takie zwycięstwa zostają w nas i mam nadzieję, że zaprocentują podczas mistrzostw Europy. Kibice w Polsce są świetni, mimo, że w meczu ze Słowacją nie wspierali nas. Bardzo miło się gra gdy na trybunach jest dużo ludzi. Turniej, w którym bierzemy udział ma oczywiście znaczenie dla wszystkich Polaków, ze względu na osobę, której dotyczy. Oczywiście wiem, kim był Hubert Jerzy Wagner, wstydem byłoby go nie znać.Lukas Divis (reprezentacja Słowacji): Bardzo żałuję, że przegraliśmy to spotkania, nasza gra nie do końca wyglądała tak jakbyśmy tego chcieli i to odbiło się na wyniku spotkania. Szczególne problemy sprawiał nam Jochen Schops. Trzeba o tej przegranej szybko zapomnieć, bo przed nami kolejne spotkania.

Tomas Kmet (reprezentacja Słowacji): Popełniliśmy dziś bardzo dużą ilość błędów. Niemcy za to zagrali bardzo dobrze w ataku i to zadecydowało o ich wygranej. Oprócz naszych meczów nie widziałem żadnego ze spotkań na turnieju. Dlatego za bardzo nie mogę oceniać przeciwników. Trzecie miejsce w Lidze Europejskiej nie było pełnią marzeń, choć nie możemy się z niego nie cieszyć. Szkoda jednak półfinału przegranego z Portugalią, Mamy młody zespół, ale dobry, dobrze rokujący na przyszłość. Oczywiście wiem, kim był Hubert Jerzy Wagner. W końcu grałem w Polsce trzy sezony.

Michal Masny (reprezentacja Słowacji): Dobrze zagraliśmy w trzecim i czwartym secie. Za to pierwszy i drugi nam nie wyszedł. Chcieliśmy bardzo wygrać jednak nie wyszło. W pierwszych dwóch setach zagraliśmy bardzo słabo zagrywką, za to Niemcy byli dobrzy w tym elemencie. Po za tym szwankowało u nas przyjęcie. W trzecim secie zaczęliśmy grać skutecznie w obronie i kończyliśmy dużą ilość ataków. Mimo, że nie grałem w Polsce to wiem, kim był Hubert Jerzy Wagner – był naprawdę dobrym trenerem i zdobył z polską reprezentacją złoty medal na olimpiadzie. Nasza reprezentacja gra coraz lepiej, ale póki, co musimy ograć się na międzynarodowych parkietach. Prawda jest taka, że możemy wygrać i przegrać z każdym.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved