Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Argentyna świętuje zwycięstwo nad Rosją

MŚ kadetów: Argentyna świętuje zwycięstwo nad Rosją

Argentyna dała pokaz pięknej siatkarskiej gry w spektakularnym meczu, w którym pokonała reprezentację Rosji 3:1 (27:25, 18:25, 25:21, 28:26). To historyczne zwycięstwo dało Argentyńczykom awans do drugiej rundy MŚ Kadetów w Meksyku. To było pierwsze zwycięstwo w historii argentyńskiej siatkówki nad silną Rosją

Mistrzowski tytuł Rosji nie był w stanie zatrzymać argentyńskich zawodników. Drużyna Juana Cichello potrzebowała 108 minut na to, by po raz drugi w tym turnieju wygrać całe spotkanie, wcześniej pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Argentyńczycy walczyli dzielnie, szczególnie dobrze spisywał się Facundo Conte, który zdobył dla swojej drużyny aż 22 punkty oraz Rodrigo Ronda, który wywalczył 12 „oczek” dla swojego zespołu. Rosjanie nadal dochodzili do siebie po zaskakującej porażce z Chinami pierwszego dnia i teraz prawie stracili możliwość obrony swojego tytułu.

W dzisiejszych spotkaniach Indie, Brazylia oraz Iran zbierały punkty zwyciężając odpowiednio zespoły z Belgii, Egiptu oraz Polski. Najbardziej zaskakującym wynikiem tej kolejki jest przegrana Chin, które pokonane zostały przez zespół z USA 0:3. Teraz sytuacja w grupie C jest daleka od klarownej, nadal nie wiadomo kto awansuje do następnej rundy, ponieważ Rosja i Stany Zjednoczone nadal walczą o możliwość wyjścia.

W bardzo interesującym meczy grupy A, Indie pokonały Belgię 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:21) w 97 minutowym meczu. Singh Mandeep był najlepiej punktującym zawodnikiem z Indii i zdobył aż 30 punktów.

W grupie B, najlepiej punktujący Brazylijczyk Mauricio Silva poprowadził swoją drużynę do łatwego zwycięstwa 3:0 (25:21, 25:20, 25:23) nad mistrzami Afryki, Egiptem. Brazylijczycy przedzierali się przez egipską obronę, wszystkie metody stosowane przez Egipcjan zwiodły. Brazylijski trener Antonio Lerba użył niektórych ze zmienników, by dać odpocząć podstawowym zawodnikom.

W grupie C zespół USA zaskoczył i pokonał drużynę z Chin 3:0 (28:26, 25:21, 25:21) w 75-cio minutowym spotkaniu, które przepełnione było pokazem umiejętności silnie zmotywowanych zawodników. Troy Murphy był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie – 13 punktów, najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Chińczyk Chinese Chen Ping, który zdobył 15 punktów dla swojej drużyny.

W grupie D Iran potrzebował aż 130 minut by pokonać 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 25:23) zespół z Polski. Ghiasi Mojtaba był najlepiej punktującym zawodnikiem, zdobył 29 „oczek” dla swojej drużyny. Libero Sakhavi Golmohammad był kluczowym zawodnikiem i to właśnie on w sposób znaczący przyczynił się do zwycięstwa nad silną europejską drużyną.

W mrożącym krew w żyłach pojedynku grupy B, doskonale przygotowani Niemcy wygrali z doskonale grającym zespołem z Francji 3:2 (25:15, 25:18, 16:25, 24:26, 15-13). Francuz Earwin Ngapeth był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zdobył aż 28 punktów. Po niemieckiej stronie najlepszy był Jonas Unlauft, który zdobył 20 punktów.

W ostatnim meczu dnia w grupie A trener zespołu z Tunezji Hichem Ben Romdhane poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 3-2 (25:23, 24:26, 25:23, 21:25, 15:11) nad zespołem z Meksyku. Najlepiej punktującym zawodnikiem z Tunezji był Jouini Chokri, zdobył 20 punktów, podczas gdy po przeciwnej stronie siatki najlepiej spisywał się Juan Arriola (17 punktów).

Portoryko zakończyło kolejkę zwycięstwem nad Kuba 3:2 (17:25, 20:25, 26:24, 25:19, 15:13) po dramatycznym pojedynku.