Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Wagnera: Serbia pokonała Wielką Brytanię

Memoriał Wagnera: Serbia pokonała Wielką Brytanię

Siatkarzy Serbii i Wielkiej Brytanii dzieli co najmniej kilka klas. Różnica widoczna była w drugim secie meczu kończącego trzeci dzień Memoriału Wagnera gdy Serbowie wygrali 25:12.

Pierwszy set spotkania pomiędzy Wielką Brytanią a reprezentacją Serbii, rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Potężne zbicia Serbów, które wprawiały w osłupienie publiczność, nie robiły najmniejszego wrażenia na dobrze dysponowanych dziś Brytyjczykach. Siatkarze prowadzeni przez trenera Harrego Brookinga grali śmiało w ataku co przełożyło się na wynik spotkania. Na pierwszej przerwie technicznej to oni prowadzili ze sławną Serbią 8:7. Po czasie technicznym obraz gry nie uległ zmianie. Plavi raz po raz słali „bomby” w boisko Wielkiej Brytanii a prym w tym wiódł Starović. Po drugiej stronie siatki bardzo ładnie i kombinacyjnie atakowali nikomu bliżej nieznani zawodnicy reprezentacji Wielkiej Brytanii. Taki stan rzeczy utrzymywał się do drugiej przerwy technicznej, na której to Brytyjczycy prowadzili 16:15. Od tej chwili podrażnieni Serbowie postanowili pokazać przeciwnikowi, że dzieli ich co najmniej różnica kilku klas. Zamiar ten, podopieczni trenera Kolakovica wykonali w stu procentach i wygrali po zaciętej końcówce 29:27.

Druga partia spotkania to doskonała lekcja siatkówki zafundowana Wyspiarzom przez Serbów. Atomowe zbicia ze środka siatki Podrascanina oraz doskonała gra młodego atakującego Starovica, nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł Brytyjczykom. Zawodnicy trenera Brookinga nie mieli w rękach żadnych atutów, aby móc się przeciwstawić rywalom. O bardzo dużej różnicy pomiędzy poziomem gry obu zespołów mogą świadczyć wysokie przewagi Serbów na przerwach technicznych, odpowiednio 8:5, 16:9. Podłamani swoją słabszą postawą brytyjscy siatkarze nie dali już rady odrobić znaczącej straty do Serbów. Partię zakończył potrójny serbski blok, którzy ustanowił wynik na 25-12.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki o każdy punkt. Remisy w początkowej fazie seta (3:3, 5:5) zakończyły się dopiero, gdy asa zaserwował Podrascanin, a Bjelica zaatakował dynamicznie ze środka, 7:5. Od tego momentu przewaga siatkarzy Serbii wzrastała z każdą kolejną akcją 10:7, 13-11, 15:12. Na drugiej przerwie technicznej Brytyjczycy przegrywali trzema „oczkami” 16:13. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie a Serbowie skutecznymi atakami oraz blokami, krok po kroku zbliżali się do zakończenia tego spotkania. Prowadzili 21:17, 24-21, by ostatecznie wygrać i zakończyć mecz przy stanie 25:21.

Serbia – Wielka Brytania 3:0

(29:27, 25:12, 25:21)

Serbia: Bjelica, Petković, Boskan, Nikić, Starović, Podrascanin, Samardzić (libero)

Wielka Brytania: Pipes, Bragg, Pink, Lamont, Slitti, Weemes, Howe (libero)