Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Wagnera: Kolejne zwycięstwo Niemiec

Memoriał Wagnera: Kolejne zwycięstwo Niemiec

Reprezentacja Niemiec z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w V Memoriale Huberta Wagnera. W dzisiejszym meczu Niemcy pokonali 3:1 reprezentację Słowacji.

Pierwszy set piątkowego meczu pomiędzy reprezentacją Niemiec a Słowacją rozpoczął się od wysokiego prowadzenia naszych zachodnich sąsiadów 4:1. Słowacy, mimo iż nie radzili sobie z przyjęciem niemieckiego serwisu, starali się zniwelować straty do rywali, elementem ataku. Na nic jednak zdały się te zabiegi, gdyż świetnie dysponowany tego dnia Bjorn Andrae oraz Johen Schops i rewelacja środka siatki Norbert Walter nie pozwolili rozwinąć skrzydeł swoim przeciwnikom, schodząc na pierwszą i drugą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem. W drużynie prowadzonej przez Steliana Moculescu nie było słabych punktów i głównie dobre zgranie drużyny zdecydowało o wyraźnej przewadze w pierwszej odsłonie meczu, wygranej przez Niemców 25:15.

Kolejna cześć spotkania rozpoczęła się wyrównaną walką o każdy punkt. Słowacy znacząco poprawili przyjęcie zagrywki, co zwiększyło możliwości zespołu zarówno w elemencie rozegrania jak i ataku. Punktem zwrotny w grze naszych południowych sąsiadów okazało się wprowadzenie do gry MVP Final Four Ligi Mistrzów Lukasa Divisa. Zawodnik ten fenomenalnie wprowadził się do gry, co zaowocowało podniesieniem poziomu gry Słowaków. Na pierwsza przerwę techniczną podopieczni trenera Vladimira Pridala schodzili prowadząc 8:7. Niestety zaraz po wznowieniu gry „szalejący” w ataku Jochen Schops oraz wspomagający go Bjorn Andrea, wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 16:13. Set zakończył się zwycięstwem reprezentacji Niemiec 25-20.

Trzecia odsłona meczu przebiegała pod dyktando Słowaków, którzy przeszli prawdziwą siatkarską metamorfozę. Dobre zawody rozegrał Michał Masny, który znakomicie rozrzucał Niemiecki blok. Natomiast liderzy zespołu trenera Moculescu: Andrae i Schops nie byli w stanie dotrzymać kroku, rozpędzonym rywalom. W efekcie Słowacy, pokrzepieni dopingiem publiczności zgromadzonej w hali Urania, wygrali 25-21.

Ostatnia jak się okazało partia tego meczu, podobnie jak dwa początkowe sety padła łupem reprezentacji Niemiec. Do dobrej dyspozycji powrócili Norbert Walter oraz Marcus Popp, którzy poprowadzili swój zespół do zwycięstwa. Zdecydowana przewaga w ataku oraz w grze na siatce, nie pozwoliły Słowakom rozwinąć skrzydeł. Wygrana 25-22 dała Niemcom zwycięstwo w całym spotkaniu.

Niemcy – Słowacja 3:1

(25:15, 25:20, 21:25; 25:22)

Składy:

Niemcy: Marcus Popp, Bjorn Andrae, Stefan Hubner, Jochen Schops, Frank Dehne, Norbert Walter, Marcus Steuerwald (l) oraz Christian Pampel

Słowacja: Michal Masny, Emanuel Kohut, Frantisek Ogurcak, Martin Sopko, Martin Nemec, Tomas Kmet, Martin Pipa (l) oraz Julius Sabo, Robert Hupka, Lukas Divis