Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn

Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn

W piątek, 17 sierpnia w Niechorzu rozpocznie się finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, których zwycięzców poznamy w niedzielę. Do udziału w turnieju zakwalifikowały się najlepsze polskie pary.

Na tegoroczny cykl mistrzostw Polski składało się pięć turniejów kwalifikacyjnych, na których zawodnicy zdobywali punkty rankingowe. Poprzedzał jej cykl rozgrywek śródlądowych. Do udziału w wielkim finale zawodów i walce o tytuł mistrza Polski zostały zakwalifikowane 24 pary, które zdobyły ich najwięcej. Teraz przez trzy dni te drużyny rozegrają 46 meczy. Odbywać się to będzie tzw. systemem brazylijskim, inaczej podwójnych eliminacji. Jego największą zaleta jest to, iż dopiero przegranie drugiego meczu wyklucza z udziału w turnieju.

W Niechorzu o najwyższe podium zawalczą ubiegłoroczni mistrzowie Polski Dominik Witczak i Michał Krymarys, będzie bardzo utytułowana para Damian Lisiecki i Piotr Marciniak, przyjadą mistrzowie świata do lat 19 Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła. Do rywalizacji stanie też para Norbert Okuń i Michał Ruciak, chociaż ten pierwszy doznał na poprzednich zawodach kontuzji kostki. Na boisku zobaczymy też znanego halowego zawodnika Marcina Nowaka w parze z Rafałem Matusiakiem. Będzie również Krzysztof Orman i Grzegorz Fijałek, zajmujący wysoką pozycję w rankingu PZPS. Zapowiada się znakomite sportowe widowisko.Mistrzostwa Polski rozpoczynać się będą codziennie o 9.00. W piątek zostaną rozegrane 24 mecze, następnego dnia 20, a w niedzielę 4. Na potrzeby zawodów na plaży stanie miasteczko siatkarskie z trybunami na 1000 osób, boiskami, namiotami dla zawodników i sędziów, ogródkami gastronomicznymi Żywca i Jurajskiej. Zawody komentować będą Bartek Brzeskot i Maciej Grudziński, którzy także wyjaśnią zasady gry, zachęcą do wspólnego dopingu, przeprowadzą konkursy z nagrodami od Energii. Swoje specjalne miejsce do zabawy będą miały dzieci, gdzie rozegrają mini-turniej siatkówki plażowej lub pobawią się przy edukacyjnej grze elektryzującej.

Zawodom towarzyszyć będzie Turniej Gwiazd, w którym dziennikarze i VIPy sprawdzą swoje umiejętności siatkarskie na tych samych boiskach co mistrzowie. Pokazowy mecz zagrają siatkarki drużyny Gedania.

Sobotni dwugodzinny fragment zawodów pokaże o 15.00 TV4, a w niedzielę na żywo w Polsacie Sport Extra od 13.00 transmitowane będą mecze o brązowy medal oraz o złoty. Te rozgrywki powtórzy także TV4 od 15.00.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved