Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Copa América 2007: Brazylia i USA już są w półfinałach

Copa América 2007: Brazylia i USA już są w półfinałach

W nocy z 16 na 17 sierpnia, w Manaus rozegrano mecze drugiej kolejki kwalifikacyjnej turnieju Copa América 2007. Brazylia pewnie pokonała Kubę 3:0. W drugim meczu, ekipa USA rozbiła Argentynę, także w trzech setach. Drużyny Brazylii i USA już mają zapewniony awans do półfinałów.

Jako pierwsze na parkiet w Centrum „Poliesportivo Amadeu Teixeira”, w Manaus, wyszły zespoły grupy B, gospodarz turnieju – Brazylia oraz Kuba. Spodziewano się emocjonującej, zaciętej walki, tymczasem Brazylijczycy pewnie wygrali 3:0, zyskując z upływem czasu coraz większą przewagę. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania, został uniwersalny siatkarz drużyny Brazylii – Samuel Fuchs (14 pkt).

Trener Bernardo Rezende nie krył po meczu zadowolenia, ze stylu w jakim zostało odniesione zwycięstwo. Podkreślił zwłaszcza, że sukces cieszy go dlatego, że został odniesiony przez bardzo młody, zbierający dopiero doświadczanie zespół, w którym pojawiło się sporo nowych twarzy. Szczególnie brazylijski szkoleniowiec wyróżnił postawę trójki swoich zawodników – dwóch środkowych bloku, Lucasa Saatkampa i Edera oraz rozgrywającego (swojego syna), Bruno Rezende.Kubańczycy bardzo ułatwili gospodarzom zadanie, spisując się we wczorajszym meczu nie najlepiej. niezadowolenia nie krył kubański trener, Pedro Valdes. – Mało gry, zaś dużo błędów, szczególnie w przyjęciu oraz w grze blokiem. Aktualna dyspozycja zespołu jest kiepska. Myślę jednak, że niedociągnięcia w bloku i przyjęciu da się poprawić i po pokonaniu Dominikany awansujemy do półfinałów – zakończył kubański szkoleniowiec.

Analiza punktów zdobytych przez drużyny poszczególnym elementem gry, istotnie prowadzi do wniosku, że Brazylijczycy dominowali nad Kubańczykami w ataku (38 do 28). Koronną swoją bronią – blokiem – Kubańczycy zdobyli zaledwie 4 punkty, o jeden mniej od Brazylijczyków.

Brazylia – Kuba 3:0

(25:23, 25:22, 25:19)

Składy drużyn:

Brazylia: Bruno Rezende, Samuel Fuchs, Murilo Endres, Roberto Minuzzi, Eder, Lucas Saatkamp, Alan Domingos (libero) oraz Evandro, Rafael Redwitz

Trener: Bernardo Rezende

Kuba: Jurquin, Simon, Hierrezuelo, Camejo, Corrales, Dominico, Sanchez (libero) oraz Leal, Iznaga

Trener: Pedro Valdes

Punkty:

Brazylia

atak – 38

blok – 5

asy serwisowe – 5

z błędu przeciwnika – 27

Kuba

atak – 28

blok – 4

asy serwisowe – 7

z błędu przeciwnika – 25


W drugim meczu wczorajszego dnia, rozegranym także w Centrum „Poliesportivo Amadeu Teixeira”, broniący Pucharu Ameryki zawodnicy USA, odnieśli w grupie A przekonujące zwycięstwo nad Argentyną 3:0. Amerykański atakujący, William Priddy, był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu. Ze zdobytych 18 punktów, 14 zdobył z ataku, 4 blokiem i 2 po asach serwisowych.

USA – Argentyna 3:0

(25:20, 25:14, 25:19)


Po wczorajszych zwycięstwach, ekipa USA wygrała grupę A, zaś Brazylia – grupę B. Dzisiaj w grupie A zagrają ekipy Argentyny i Kanady. Zwycięzca tego meczu będzie półfinałowym rywalem Brazylii. W grupie B czeka nas mecz Kuba – Dominikana, zaś jego zwycięzca w półfinale zagra z drużyną USA.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved