Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Andrija Gerić: Najważniejsze, żeby ludzie dobrze się bawili

Andrija Gerić: Najważniejsze, żeby ludzie dobrze się bawili

Serbowie grają w Polsce nadzwyczaj często. Ale po raz piewszy przyjechali na Memoriał Wagnera. Jak powiedzieli Strefie Siatówki Miljković oraz Gerić, z przyjemnością wracają nad Wisłę.

Nie traktuję Polski jak swojego drugiego domu – stwierdził Ivan Miljković. – Nie zmienia to jednak faktu, że przyjeżdżam tutaj z pradziwą przyjemnością. Gra dla polskich kibiców dostarcza nam wiele radości. Jego kolega z reprezentacji oraz pokoju hotelowego, Andrija Gerić podzielił zdanie odnośnie Polaków. – Mówiono mi, że jesteśmy w Polsce popularni. To faktycznie widać, ale wcale nas to nie martwi. W ciągu dwoch dni w Elblągu rozdałem więcej autografów niż przez cały sezon we Włoszech – dodał z uśmiechem Gerić.

Po kilku latach grania w Katowicach, Serbowie mają nareszcie okazję aby zobaczyć inne polskie miasta. – Rok temu podczas Ligi Światowej byliśmy w Łodzi, ale Katowice wspominamy lepiej, gdyż wszystko było w centum miasta – wspomina Gerić. – W Elblągu zwiedziliśmy Starówkę i w Olsztynie na pewno również wbierzemy się zobaczyć miasto.W pierwszych dwóch meczach rozegranych w Elblągu Serbowie przegrali zarówno w Holandią jak i Niemcami. – No cóż, przygotowujemy się do mistrzostw Europy. Po długim obozie treningowym bardzo chcieliśmy wyjść na boisko – mówi Miljković. – Nie gramy tego co chcielibysmy pokazać polskim kibicom, ale mam nadzieję, że w Moskwie pokażemy nasze możliwości.

Środkowy bloku serbskiej kadry, Andrija Gerić przyznał, że Serbowie przede wszystkim muszą poprawić przyjęcie. – Bez przyjecia nawet Nikola nie stworzy cudów. Nasi zawodnicy potrzebują przede wszystkim czasu. Przyjechaliśmy do Olsztyna zobaczyć na jakim obecnie jesteśmy etapie przygotowań.

Miljković przyznał szczerze, że nie wie kim był Hubert Jerzy Wagner. Strefa Siatkówki szybko uzupełniła więc braki Serba wiedzy na temat polskiego trenera. Wiedział natomiast Gerić, który bez namysłu wyrecytował zasługi polskiego szkoleniowca. – Tak, tak, Wagner zdobył złoto na olimpiadzie i mistrzostwach świata. Słyszałem o nim wiele, to bardzo sympatyczne, że ma teraz turniej swojego imienia.

Zawodnik Lube Maceraty dodał, że jego zespół nie ma większych szans aby wygrac turniej Wagnera. – Nie jesteśmy obecni silną reprezentacją – przyznał Gerić. – Zagramy dla polskiech kibiców, najważniejsze żeby ludzie dobrze się bawili, wynik jest tutaj sprawą drugorzędną.

* Z zawodnikami rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved