Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Alojzy Świderek: Gra będzie coraz lepsza

Alojzy Świderek: Gra będzie coraz lepsza

Polscy siatkarze, w dwóch pierwszych meczach Memoriału Huberta Wagnera, pokonali Słowację 3:2 i Wielką Brytanię 3:1. W mediach pojawiły się wypowiedzi "o wymęczonych zwycięstwach" oraz "sensacyjnym oddaniu seta Brytyjczykom".

Udział w Memoriale Huberta Wagnera jest przez nas traktowany jako część przygotowań do ważnej imprezy jaką w tym roku będą mistrzostwa Europy – powiedział II trener reprezentacji Polski Alojzy Świderek. – Tak było dwa lata temu, przed rokiem, tak jest obecnie. Po okresie ciężkiej pracy trudno jest mówić o bardzo dobrej grze. Nie można wymagać dynamiki czy świeżości. Nie może być tak, że reprezentacja przez cały rok będzie grać na sto procent swoich możliwości.

Alojzy Świderek podkreślił, że forma reprezentacji nie była przygotowywana na Memoriał Wagnera.Gdybyśmy szykowali formę na ten turniej na pewno ona byłaby zupełnie inna – powiedział.Rzeczywiście z boku może wyglądać to tak, że nic się nie klei – powiedział II trener reprezentacji Polski. – Ale tak się nie kleiło w tej fazie przygotowań rok temu i dwa lata temu. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze, a ja jestem przekonany, że będzie dobrze, bo to jak graliśmy na treningach jak przepracowaliśmy ten okres może gwarantować, że ta gra będzie lepsza.

Trener Raul Lozano na pomeczowej konferencji prasowej mówił, że jest na etapie poszukiwania optymalnego składu.Trener szuka dwunastki, nie mówiąc już o szóstce – powiedział Alojzy Świderek. – W tym turnieju dajemy możliwość pogrania wszystkim. Każdy zobaczy boisko, może pokazać z jak najlepszej strony, w jakiej formie jest w tej chwili. Żaden zespół który przygotowuje się do mistrzostw Europy nie jest w optymalnej dyspozycji. Widać to po wynikach. Serbowie przegrali z Holandią, która uległa Słowacji. Trener Świderek zapytany czy pierwszy mecz Polska – Słowacja (3:2) mógł być spotkaniem o zwycięstwo w turnieju odpowiedział: Nie sądzę.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved