Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wszyscy mi mówili: Jurek, po co tutaj ci Anglicy

Wszyscy mi mówili: Jurek, po co tutaj ci Anglicy

- Sądzę, że Brytyjczycy są lepsi niż Norwegowie. Widać po nich, że chcą grać i kochają to, co robią - uważa organizator Memorialu Wagnera Jerzy Mróz. - Jutro będzie zupełnie inny mecz, piękna walka i Polska wygra z Holandią 3:0.

Trener Harry Brokking prosił mnie o możliwość wystąpienia w tym turnieju i teraz mają satysfakcję, że urwali seta wicemistrzom świata, czego nikt się nie spodziewał – powiedział po meczu Polski z Wielką Brytanią organizator Memoriału Wagnera, Jerzy Mróz. – Według mnie Brytyjczycy lepiej grają niż Norwegowie. Widać po tych zawodnikach, że chcą grać i kochają to, co robią.

Polska reprezentacja wygląda na Memoriale Wagnera na nieco zmęczoną. – Uchylę trochę tajemnicy, że nas siatkarze bardzo dużo czasu spędzają na siłowni, co widać. Nawet dziś byli jeszcze przed meczem na siłowni w Olsztynie. W Moskwie to będzie naprawdę inna drużyna. Ta ciężka praca jest po to, by tam osiągnąć sukces.Przed rokiem Polacy po raz pierwszy wygrali Memoriał Jerzego Huberta Wagnera. – Pamiętam jak wręczaliśmy puchar dla najlepszej drużyny. Sebastian Świderski skierował się z pucharem w stronę wiszącego portretu Huberta Wagnera jakby mówiąc: To dla Ciebie Jurku – wspomina prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Dwa lata temu Holendrzy pokonali Polaków 3:2 i wygrali Memoriał Wagnera. Czy tego samego możemy spodziewać się jutro? – Nie sądzę, myślę, że jutro chłopcy podejdą do meczu zupełne inaczej. Tu wszyscy mi mówili: Jurek, po co tutaj ci Anglicy, przecież oni są słabi. Nasi siatkarze też tak trochę podeszli do meczu. Tymczasem oni zagrali to co potrafią walczyli na maksa i urwali nam seta. Jutro będzie zupełnie inny mecz, piękna walka i Polska wygra 3:0 – przewiduje Jerzy Mróz.

Tegoroczny Memoriał Wagnera odbywa się w trzech miastach, co nie jest łatwym przedsięwzięciem organizacyjnym. Siatkarze grają w Ostródzie i Elblągu, jutro przeniosą się do Olsztyna. – Na razie dajemy sobie radę. Pracuje przy tym garstka ludzi, ale wszyscy pracują rzetelnie – twierdzi Mróz.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved