Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy cieszą się z wysokiej formy Słowaków

W Bydgoszczy cieszą się z wysokiej formy Słowaków

Pozyskani przez Delektę Bydgoszcz Słowacy - Martin Sopko i Michal Cerven, bardzo dobrze spisują się w siatkarskim memoriale im. Huberta Wagnera. Wczoraj w spotkaniu z Polakami obaj przyćmili gwiazdy naszej reprezentacji.

Ich gra była naprawdę dobra, ale mam nadzieję, że u nas będzie jeszcze lepiej – ocenił grę swoich podopiecznych z Delekty trener Rostislav Chudik.

Bydgoski szkoleniowiec pojechał do Ostródy, gdzie z trybun obserwował mecz memoriału im. Huberta Wagnera, w którym Polacy po zaciętym pojedynku pokonali Słowaków 3:2. – Szkoda, bo naprawdę mieliśmy szansę na zwycięstwo. Dla Słowacji byłoby wielką sprawą ograć wicemistrzów świata. Zabrakło naprawdę niewiele – mówił Chudik.W ekipie naszych południowych sąsiadów wyróżniającymi postaciami byli dwaj nowi siatkarze Delekty – przyjmujący Martin Sopko (zdobył 16 pkt) i środkowy Michal Cerven (11). Ten pierwszy był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. – Jestem zadowolony z ich postawy. Widać, że dobrze pracują. Będziemy mieć z nich korzyść w klubie – komentuje trener.

W niedzielę bydgoski zespół jeszcze bez Sopko i Cervena wyjeżdża na pierwsze przed nowym sezonem zgrupowanie do Szczyrbskiego Plesa. – Będziemy tam pracować nad motoryką i siłą. To świetne miejsce na takie przygotowania. Piękne góry, świeże powietrze – mówi Chudik.

Na zakończenie obozu w Słowacji Delecta weźmie udział w turnieju towarzyskim. W miejscowości Humenne rywalami bydgoszczan będą Resovia Rzeszów, Chemes Humenne oraz zespoły z Brna, Bratysławy i austriackiego Klagenfurtu. – To mocni przeciwnicy i tylko należy się cieszyć, że z takimi zespołami przyjdzie nam rywalizować. O sile Resovii nie muszę chyba nikogo przekonywać. Brno w ubiegłym roku walczyło w play-off ligi czeskiej – dodaje trener Delekty.

Oprócz Sopko i Cervena (być może dołączą do drużyny na kilka dni) w Słowacji na pewno zabraknie Australijczyka Andrew Granta, który trenuje ze swoją kadrą. W tej sytuacji bydgoski szkoleniowiec zdecydował się dołączyć do składu na obóz juniora Delekty Łukasza Owczarza.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved