Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada: Polki w wielkim finale

Uniwersjada: Polki w wielkim finale

Drużyna Leszka Piaseckiego i Rafała Błaszczyka pokonała w półfinale 3:0 Chiny. Tym samym Polki stają przed szansą wywalczenia złotego medalu podczas Uniwersjady w Bangkoku.

Polki od początku meczu dominowały na boisku. Najskuteczniejszą zawodniczka w naszym teamie była zdobywczyni 25. punktów Anita Chojnacka. Siatkarka Farmutilu Piła nie dość, że najskuteczniej atakowała to jeszcze do tego postawiła pięć skutecznych bloków. W zespole naszych przeciwniczek najwięcej punktów zdobyła Lu Q. Mecz trwał 66 minut.

Dziś, podobnie jak wczoraj, przeciwnik został rozpracowany w każdym elemencie. I to głownie spowodowało, że zwyciężyliśmy. Dodatkowo nasza gra była dobra, nie baliśmy się mocnej zagrywki, dobrze funkcjonował też atak i przyjęcie. Teraz czekamy na zwycięzcę spotkania Serbia – Tajlandia, by rozpracować kolejnego, ostatniego już w tym turnieju przeciwnika – powiedział Maciej Tietianiec, menadżer reprezentacji Polski B kobiet.Jeszcze dziś drugi półfinał. W nim zmierzą się reprezentantki Serbii i Tajlandii. Drużyna, która wygra będzie przeciwnikiem Polek w walce o złoty medal Letniej Uniwersjady.

Polska – Chiny 3:0

(25:16; 25:20; 25:16)

Składy:

Polska: Staniucha-Szczurek (4), Liniarska (9), Chojnacka (25), Koczorowska (11), Godos (1), Sciurka (13), Wojtowicz (l)

Chiny: Zhao (4), Zhou (9), Zhang (6), Yu(l), Lu Y (7), Lu Q (10), Tang(3) – Zhai, Li

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved