Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia wraca ze zgrupowania

Resovia wraca ze zgrupowania

Już w piątek wieczorem siatkarze Asseco Resovii wracają ze zgrupowania w Zakopanem, gdzie przez 10 dni szykowali formę na nowy sezon. Pierwsze testy resoviacy przejdą już w czwartek i piątek, w sparingach z I-ligowym KS Poznań.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zgrupowania, bo udało się zrealizować praktycznie 90 proc. tego, co zaplanowaliśmy – mówi trener rzeszowskich siatkarzy Jan Such. Resoviacy w Zakopanem przebywają od ubiegłej środy i co dwa dni wychodzą w góry. – Wyjątkiem były trzy dni – sobota, niedziela i poniedziałek – gdy pogoda była zła. Później jednak było ładnie, więc mogliśmy dalej zdobywać szczyty – dodaje Such.

W czwartek, w przedostatni dzień obozu, rzeszowianie wyszli na Giewont, zaś na piątek zaplanowane mieli trzy czasowe wejścia na Nosal. – Na Giewont nie poszła trójka graczy, którzy biegali na stadionie. W piątek na Nosal wyruszą jednak wszyscy – wyjaśnia trener Such, który z wyjścia w góry zwolnił Serba Ivana Ilicia, Kubańczyka Ihosvany Hernandeza i Czecha Karela Kvasnićkę. – Nie sztuką byłoby ciągnąć ich po górach, a tym samym rozwalić im kolana. Kvasnićka w górach był trzy razy, pozostała dwójka – dwa. Zawodnicy są ciągle badani i doszliśmy do wniosku, że lepiej niech pracują na stadionie – dodaje szkoleniowiec Asseco Resovii. W Tatrach doskonale radzi sobie natomiast inny Serb – Aleksandar Mitrović.Oprócz wyjść w góry oraz ćwiczeń na siłowni resoviacy pracowali w Zakopanem także w hali. – Dziś wieczorem będziemy ćwiczyć już zagrania w szóstce, bo za tydzień czekają nas pierwsze sparingi – mówił w czwartkowe przedpołudnie trener Such.

Po powrocie do Rzeszowa zawodnicy dostaną wolny weekend, a od poniedziałku rozpoczną treningi w hali Podpromie. – Po powrocie zmieniamy już przygotowania. Będziemy trenować cyklem tygodniowym, przygotowującym nas do meczów – mówi Such. Pierwsze testy rzeszowscy siatkarze przejdą już w czwartek i piątek, kiedy to zmierzą się z KS Poznań, trenowanym przez doskonale znanego w Rzeszowie Sławomira Gerymskiego. Czwartkowe spotkanie odbędzie się w Kielnarowej, natomiast w piątek obie drużyny zmierzą się w hali Podpromie. Piątkowy mecz rozpocznie się najprawdopodobniej o godzinie 18, a wstęp będzie wolny. – To ma być taka pierwsza prezentacja drużyny przed naszymi kibicami – mówi trener Asseco Resovii.

W rzeszowskim zespole zabraknie w tych spotkaniach tylko Krzysztofa Ignaczaka. Pojawić ma się natomiast Łukasz Perłowski, choć grał jeszcze nie będzie. – Łukasz wraca z Uniwersjady, a później dostaje tydzień wolnego. Chcemy jednak, by w piątek zjawił się w hali – wyjaśnia szkoleniowiec. Perłowski pojedzie z zespołem na dwa turnieje na Słowację, które czekają rzeszowian w ostatnim tygodniu sierpnia. – Ignaczak być może też dołączy do nas niedługo. Wszystko zależy teraz od tego, kiedy trener Raul Lozano powoła dwunastkę reprezentantów na mistrzostwa Europy i czy Krzysiek się w niej znajdzie – zakończył Such.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved