Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano krytykuje sędziów

Raul Lozano krytykuje sędziów

- Przy takich umiejętnościach nie zasługują oni nawet na sędziowane spotkań zespołów do szesnastu lat - mówił po meczu z Wielką Brytanią zdegustowany trener Raul Lozano.

Mecz przeszedłby praktycznie bez echa gdyby nie, co najmniej słaba, postawa sędziów tego spotkania. Żadna z drużyn nie spodziewała się sędziowania z najwyższej półki, gdyż podczas Memoriału odbywa się międzynarodowy kurs sędziowski, którego uczestnicy prowadzą mecze. Jednak sytuacja, jaka miała miejsce w trzecim secie, gdy przy stanie 17:12 dla Polski okazało się, że arbitrzy nie dopatrzyli się błędnego ustawienia brytyjskiego zespołu, a także nie potrafili w żaden sposób znaleźć wyjścia z niezręcznej sytuacji wprawiła w osłupienie wszystkich. Zarówno siatkarze, jak i, co się zdarza rzadko, trenerzy obu drużyn próbowali wspólnie wytłumaczyć arbitrom ich błąd. Skończyło się jednak na… na żółtej kartce dla Piotra Gruszki.

Gdy przegrywamy mecz nigdy nie krytykuję sędziów – mówił po spotkaniu Raul Lozano, który w trakcie całego zamieszania nie wytrzymał nerwowo i mocno uderzył piłkę. – Tym razem my zwyciężyliśmy i mogę użyć tylko jednego słowa – dyletanci. Przy takich umiejętnościach nie zasługują oni nawet na sędziowane meczów drużyn do szesnastu lat.Szukam najlepszej aktualnie dwunastki czy nawet szóstki. Dlatego też jedni zawodnicy grają dłużej, a inni krócej. Niektórzy otrzymują wolne – powiedział Argentyńczyk. W czwartek w spotkaniu z Brytyjczykami na pozycji atakującego więcej grał Grzegorz Szymański niż Mariusz Wlazły. – Mariusz Wlazły spisywał się słabiej Zamierzam przekonać się, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie. Muszę zobaczyć jak jego skurcze odbijają na grze, nie może być też tak często blokowany.Mecze nawet z takimi rywalami jak Wielka Brytania są przydatne ze względów szkoleniowych – dodał.

Każdy rozegrany mecz może czemuś służyć. Obaj atakujący rywala grają całkiem nieźle. Inna sprawa, że Brytyjczycy jako zespół popełnili sporo błędów. Teraz zagramy w Olsztynie z Holandią, Niemcami i Serbią, a więc drużynami, które mają ambicje awansu do półfinału mistrzostw Europy. Zobaczymy w jakim miejscu jesteśmy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved