Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka i Wojciech Grzyb o meczu z Brytyjczykami

Piotr Gruszka i Wojciech Grzyb o meczu z Brytyjczykami

- Widziała lepsze mecze naszej ekipy. Nie ma się jednak czym martwić - mówił Piotr Gruszka po spotkaniu z Wielką Brytania o swojej córce, która w końcówce usnęła na trybunach.

Na pewno cieszy zwycięstwo, chociaż Brytyjczycy dopiero zaczynają swoją siatkarską przygodę. To jeszcze nie było to i w sumie wynik jest na dalszym miejscu – twierdzi kapitan reprezentacji Polski.

Dlaczego forma naszej reprezentacji wygląda tak słabo? – Ostatni okres przygotowań jest dla nas bardzo ciężki. Spędzamy dużo czasu na siłowni, także mamy ciężkie zajęcia w hali. Nie ma co się martwić, chociaż nie jest to poziom, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Trzeba nas będzie jednak rozliczać z mistrzostw Europy, a nie z tego okresu przygotowawczego. Zobaczymy, jak zaprezentujemy się teraz w Olsztynie, gdzie zagramy z przeciwnikami już silniejszymi. Myślę, że po tych meczach będzie można wysnuć już jakieś wnioski – mówi Piotr Gruszka.To zwycięstwo może cieszyć, od samego początku mieliśmy kilkupunktową przewagę. W drugim secie popełniliśmy kilka błędów przy zagrywce przeciwnika i to się zemściło – powiedział środkowy polskiej reprezentacji, Wojciech Grzyb. – Brytyjczycy uzyskali przewagę i dowieźli przewagę do końca.

W Olsztynie na Polaków czekają bardziej wymagający przeciwnicy. – Na tym turnieju nie przygotowujemy się jakoś specjalnie do każdego meczu. Na pewno będzie odprawa, lekki rozruch i będziemy grali. Będziemy się musieli jednak bardziej zmotywować, zagramy z przeciwnikami groźniejszymi niż Wielka Brytania.

Przed meczem trener Lozano zaaplikował swoim podopiecznym zajęcia na siłowni. – To nie była zwykła siłownia, raczej profilaktyka, by nie mieć później problemu z barkami czy kolanami. Był to raczej taki lekki rozruch – mówi Wojciech Grzyb.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved