Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Peter Blange: Kilka lat temu mogliśmy o tym tylko marzyć

Peter Blange: Kilka lat temu mogliśmy o tym tylko marzyć

Trener siatkarzy Holandii mógł być zadowolony z postawy zespołu w pierwszym dniu Memoriału Wagnera. "Pomarańczowi" pokonali drużynę serbskich gwiazd, i zaczynają nawiązywać do najlepszych lat w historii holenderskiej siatkówki.

Peter Blange powtarzał przed turniejem, że jego zawodnikom brakuje spotkań z przeciwnikami z wyższej półki a same treningi nie pokazują w pełni umiejętności zespołu. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku meczu z Serbią. o wprawdzie nie jest jeszcze ta forma, którą chciałbym zobaczyć u swoich zawodników we wrześniu na mistrzostwach Europy. Kilka lat temu pokonanie Serbów byłoby dla nas tylko w sferze marzeń, tak więc odbieramy t jako duży sukces.

W meczu z Serbią holenderscy siatkarze atakowali przede wszystkim prawą stroną. – Na tej pozycji mamy dobrych atakujących. Mamy zespół grający siłowo, ale w siatkówce bardzo ważna jest taktyka. Wczoraj staraliśmy się dopasować naszą taktykę do przeciwnika i to się udało – twierdzi holenderski szkoleniowiec.W meczu przeciwko Słowakom nie wymyślimy nic nowego. wszystko zależy od serwisu, jeśli uda nam się odrzucić przeciwników od siatki, wszystko nam powinno wychodzić. Zwrócę też uwagę swoim siatkarzom na obronę i grę blokiem – zapowiadał Peter Blange.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved