Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Ostatni weekend fazy grupowej WGP przed nami

Ostatni weekend fazy grupowej WGP przed nami

Jutro startuje trzeci weekend zmagań z cyklu World Grand Prix kobiet. Turnieje zostaną rozegrane w Osace (grupa G), Taipei (grupa H) oraz Macau (grupa I). Pierwsze pięć reprezentacji z turniejów eliminacyjnych, oraz gospodynie - reprezentantki Chin, zagrają w rundzie finałowej, w Ningbo.

W Osace gdzie rozegra się rywalizacja grupy G, rok temu Rosjanki zdobyły tytuł mistrzyń świata. O tym wydarzeniu Elena Godina powiedziała: – To naprawdę piękne, pamiętamy wszystko, to tutaj byłyśmy ogromnie szczęśliwe. Mamy nadzieję, że nasza dobra passa, która rozpoczęła się właśnie tu w Osace będzie nieprzerwana.

Siatkarki Sbornej w pierwszym swoim meczu zagrają z reprezentacją Polski, która prezentuje się z turnieju na turniej coraz lepiej. W drugim pojedynku Kazaszki zmierzą się z Japonkami.W Tajwanie Brazylijki będą chciały zapewne udowodnić swoją wyższość nad rywalkami i kontynuować serię sześciu wygranych. Jest to mobilizacja dla Włoszek, które będą ich pierwszymi rywalkami. W drugiej parze zagrają zespoły niemające już szans na finał – Dominikana i Tajwan. W grupie I zagrają pewne awansu do finału Chinki, oraz wciąż walczące o start w Ningbo Kubanki, Holenderki i Amerykanki.

Poszczególne grupy:

Grupa G: Japonia, Kazachstan, Polska, Rosja
Grupa H: Brazylia, Tajwan, Dominikana, Włochy)
Grupa I: Chiny, Kuba, Holandia, USA

Na konferencji prasowej w Osace powiedzieli:

Evgeny Sivkov (Kazachstan):W zeszłym tygodniu w Chabrowsku graliśmy przeciwko Rosji, Kubie i Ameryce. Wszystkie drużyny były dla nas za mocne, mimo dobrej gry nie zdołaliśmy z nikim wygrać. Myślę jednak, że mogę być zadowolony z moich zawodniczek. W tygodniu trzy dziewczyny doznały różnego typu urazów, ale mimo to są pogodne. Wierzę, że możemy zagrać lepiej.

Marco Bonitta (Polska): Forma zespołu jest dość dobra. Pierwsza runda spotkań nie była dla nas udana, ale z tygodnia na tydzień gramy coraz lepiej. Teraz chcemy dobrze zaprezentować się w trzecim turnieju i zagrać w rundzie finałowej w Ningbo. W Rzeszowie graliśmy przeciwko Chinkom i Amerykankom, to były bardzo silne rywalki, lepsze od Dominikanek i Włoszek, z którymi graliśmy ostatnio. Do World Grand Prix podeszliśmy bez gier kontrolnych przed własną publicznością, ale udowodniliśmy w drugiej rundzie, że stać nas na lepszą grę.

Giovanni Caprara (Rosja): Atmosfera w drużynie jest OK. W pierwszych dwóch tygodniach Grand Prix byliśmy najlepsi, ale to wcale nie znaczy, że teraz też się to uda. Zagrają Merkulova i Sokolova, które miały przerwę, ale są w znakomitej formie.

Shoichi Yanagimoto (Japonia): Moje zawodniczki są w dobrej formie. W ostatni weekend odnieśliśmy zarówno wygrane jak i porażki, staramy się pracować nad koncentracją w perspektywie gier olimpijskich. Mam ciężki orzech do zgryzienia, bo cała czternastka powołana na Grand Prix jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Zobacz również:

Wyniki i tabela fazy grupowej Grand Prix siatkarek

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved