Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Porażka obrońców tytułu na inaugurację

MŚ kadetów: Porażka obrońców tytułu na inaugurację

Pierwszy dzień meksykańskich mistrzostw świata kadetów, przyniósł ogromną sensację - porażkę zanotowali obrońcy tytułu, Rosjanie. Siatkarze polscy ograli Kubańczyków, uważanych przed turniejem za najgroźniejszych rywali w grupie.

W grupie A w wyniku walkowera Tunezji swoje pierwsze spotkanie wygrali siatkarz Indii. Tunezyjczycy dojadą do Meksyku dopiero dzisiaj. Gospodarze, przegrali po dość jednostronnym pojedynku z Belgami 0:3. Najlepiej punktującym zawodnikiem został zdobywca 16 oczek – Bram Van Den Dries.

W rywalizacji w ramach grupy B mistrzowie Europy – Francuzi pokonali 3:0 Algierię. Najlepszym graczem meczu był Guillaume Quesque z Francji, który zdobył 15 punktów. Na boisku mogliśmy oglądać także najwyższego zawodnika turnieju, mierzącego 215 cm – Ivana Karteva. W meczu pomiędzy Brazylią a Niemcami pierwszy set zakończył się sensacyjną wygraną siatkarz z Europy do 14. W drugim secie Brazylijczycy wzięli srogi rewanż i już do końca spotkania grali na swoim wysokim poziomie wygrywając 3:1.

W grupie C, doszło do sensacji – Rosjanie przegrali bez walki z Chińczykami. Siatkarze Sbornej popełnili bardzo dużo błędów własnych, co zostało skrzętnie wykorzystane przez Azjatów. Najlepiej punktował Hongmin Bian z Chin, który zdobył 12 punktów. Dzięki wygranej nad Rosją, Chiny mają dużą szansę na awans do strefy medalowej i być może osiągną podobny sukces jak chińskie kadetki, które tydzień temu zdobyły mistrzostwo świata. W drugim pojedynku tej grupy kadeci z Argentyny pokonali 3:1 zawodników z USA.

W grupie D gdzie grają nasi reprezentanci, po zaciętym pięciosetowym meczu Iran wygrał z Portoryko. Najlepszym graczem został Mojtaba Ghiasi z dorobkiem 32. punktów. Polacy, w swoim pierwszym spotkaniu okazali się być lepsi od Kubańczyków w stosunku 3:2. Widowisko stojące na bardzo wysokim poziomie oglądało aż 5000 widzów.