Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Wagnera: Druga porażka Serbów

Memoriał Wagnera: Druga porażka Serbów

Serbowie niespodziewanie przegrali drugi mecz w V Memoriale Wagnera. Podopieczni trenera Kolakovica uznali wyższość ekipy Niemiec, która objęła prowadzenie w turniejowej tabeli.

Spotkanie coraz więcej znaczących w europejskiej siatkówce Niemców z czwartym zespołem ostatnich mistrzostw świata było bardzo wyrównane i stało na dobrym poziomie. W pierwszych dwóch partiach lepsi byli zawodnicy trenera Steliana Moculescu, którzy sprawiali rywalom dużo kłopotów zagrywką, a w ataku mogli liczyć na skutecznego Jochena Schoepsa.

W trzecim secie bardzo długo wydawało się, że i tym razem zwyciężą Niemcy. Wygrywali już 19:14, ale mimo to nie zdołali utrzymać wysokiego prowadzenia do końca. Serbowie, znani z walki do ostatniej piłki, wyszli z trudnej sytuacji i po emocjonującej końcówce wygrali 28:26.

Czwartą partię jednak znów na swoją korzyść rozstrzygnęli Niemcy, mimo że Serbia raz jeszcze odrobiła w końcówce seta sporą, tym razem czteropunktową stratę. Ostatnich kilka piłek wygrali jednak Niemcy, a mecz skutecznym atakiem zakończył najlepszy zawodnik meczu Schoeps.

W piątek Niemcy zagrają ze Słowacją, Serbowie z Wielką Brytanią.

Niemcy – Serbia 3:1

(25:22, 25:23, 26:28, 25:22)