Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Cracovia Politechnika Krakowska po I etapie przygotowań

AZS Cracovia Politechnika Krakowska po I etapie przygotowań

Siatkarze AZS Cracovia Politechnika Krakowska skończyli w zeszły piątek pierwszy, 2-tygodniowy okres przygotowań do nowego sezonu II ligi, na obiektach krakowskiej Politechniki i AWF, głównie szlifując kondycję i tężyznę fizyczną.

Podopieczni Jerzego Piwowara przeszli także w tym okresie w krakowskiej Przychodni Medycyny Sportowej „Sanato” kompleksowe badania. Zespół wznawia treningi we własnej hali już 20 sierpnia, by przez najbliższe dwa miesiące szlifować formę do debiutu w gronie drugoligowców.

Zarząd klubu ustalił z macierzystymi klubami warunki wypożyczenia nowo pozyskanych zawodników: Michała Dzierwy (PWSZ Karpaty Krosno), który rozpoczyna w tym roku studia na krakowskiej AWF, a także Piotra Ostrowskiego oraz Pawła Borkowskiego (obaj AZS UWM Olsztyn). Klub prowadzi w dalszym ciągu rozmowy z SPS Zduńska Wola (zespół ze Zduńskiej Woli po spadku z I ligi, wycofał się z rozgrywek i odstąpił swoje miejsce zespołowi Pamapol Siatkarz Wieluń) w sprawie licencji wychowanka tego klubu Piotra Piotrowskiego. Z zespołem AZS Politechnika nie trenuje już środkowy KS Okocimski – Damian Kostrzewa. W najbliższym sezonie w hali przy Kamiennej nie zobaczymy także Łukasza Stanisławskiego, z którym klub nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a występujący w minionym sezonie w zespole akademików Marcin Wyrzykowski oraz Mateusz Mielnik prawdopodobnie zasilą team beniaminka III ligi zespół Contimax MOSiR Bochnia.Pomimo ustalonego już terminarza, może jeszcze dojść do przetasowań w kalendarzu rozgrywek, gdyż na II ligowe boiska powraca tak jak i w Krakowie, drugoligowa siatkówka do Kielc. Zespół Fart Kielce na „drugim froncie” zastąpił rezerwy Chemika Bydgoszcz. Automatycznie drużyna z Kielc trafiła do grupy, w której większość drużyn pochodzi w północno-wschodnich terenów Polski. Jak można było się spodziewać kieleckim działaczom nie jest to na rękę i dlatego wystąpili do zespołu Jadar II Radom z propozycją zamiany, by radomski zespół w sezonie 2007/08 zamiast w grupie IV, grał w grupie III. Sprawa rozstrzygnie się najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu, jeżeli kluby dojdą do porozumienia siatkarska centrala nie powinna robić trudności.

W oczekiwaniu na 20 października i debiut siatkarzy AZS Politechnika w rozgrywkach II ligi z zespołem Błękitnych Ropczyce, zarząd AZS ustalił, iż wszystkie mecze sezonu 2007/2008 w hali przy kamiennej będą rozgrywane o godzinie 18.00, a wstęp na mecze w fazie zasadniczej będzie bezpłatny

źródło: azs.pk.edu.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved