Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Żekow w Patra, skład na ME przed turniejem we Francji

Żekow w Patra, skład na ME przed turniejem we Francji

Reprezentant Bułgarii, Andrej Żekow w najbliższym sezonie zasili grecką ligę. Zawodnik uzgodnił warunki kontraktu z zespołem z Partas. 12-tkę Bułgarów na ME trener Martin Stoew ogłosi przed turniejem we Francji.

Żekow w zeszłym sezonie reprezentował barwy zespołu Nieftjanik Ufa, gdzie występował wraz z kolegą z reprezentacji – Todorem Aleksiewem. Aleksiew wybrał jednak włoskie Corigliano, a sam Żekow zapewniał, że nie chce wracać do Rosji.

Zespół z Partas zajął w ubiegłym sezonie siódme miejsce w rozgrywkach greckiej ligi. Żekow będzie czwartym Bułgarem, który w tym sezonie zasili tamtejszą ligę. W Olympiakosie Pireus zagra Krasimir Gajdarski i Bojan Jordanow, a do Iraklisu powrócił Plamen Konstantinow.Tymczasem trener reprezentacji Bułgarii, Martin Stoew zapowiedział, że dwunastkę zawodników, która pojedzie na mistrzostwa Europy do Rosji ogłosi przed towarzyskim turniejem w Paryżu, w którym oprócz Bułgarów zagrają również Polacy, Holendrzy i gospodarze.

Jestem zadowolony absolutnie ze wszystkich – mówi Martin Stoew. – Wszyscy bardzo ciężko trenują i już dzisiaj wiem, że będzie mi bardzo ciężko zrezygnować z dwóch zawodników. Póki, co nie mamy problemów z kontuzjami. Jordanow i Miluszew są już zdrowi. Kazijski narzekał na drobny ból, ale dzień odpoczynku wystarczył.

Stoew nie chciał komentować informacji o specjalnych treningach dla czwórki swoich graczy ze względu na ich zbyt dużą masę ciała.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved