Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Przygotowania do sezonu pełną parą

PLS: Przygotowania do sezonu pełną parą

Podczas okresu transferowego zaszło wiele znaczących zmian w składach zespołów Polskiej Ligi Siatkówki. Na 6 tygodni przed startem zmagań, zdaniem wielu ekspertów sezon 2007/2008 będzie najciekawszym w całej historii męskiej ekstraklasy.

Rozgrywki ekstraklasy wystartują 29 września, więc już prawie wszystkie zespoły ciężko pracują nad formą. Kilka dni urlopu mają jeszcze tylko bełchatowianie.

Jako jeden z pierwszych klubów PLS przygotowania rozpoczął zespól Jadaru Radom, bo już 16 lipca zawodnicy spotkali się w pełnym składzie. Do 25 sierpnia będą trenowali pod okiem II trenera Mariusza Wiktorowicza, bo pierwszy szkoleniowiec Dariusz Luks przebywa wraz z kadrą B na Uniwersjadzie jako asystent Krzysztofa Felczaka. Niewiele później od Jadaru przygotowania rozpoczęli siatkarze Sosnowca, wracającego ku uciesze wielu kibiców po rocznej przerwie do ekstraklasy.Częstochowianie zaczęli delikatnie, od ogólnorozwojowych treningów, które potrwają do końca sierpnia. Na chwilę obecną trener Radosław Panas ma do dyspozycji zaledwie 8 zawodników.

Ekipa Jastrzębskiego Węgla zainaugurowała przygotowania 6 sierpnia, trener Santilli również dysponuje tylko małą częścią składu, ale ok. 20 sierpnia do zespołu dołączą uczestnicy Uniwersjady oraz bułgarski rozgrywający Ivanow. Następnie zespół ze Śląska rozegra u siebie sparing z Lokomotivem Charków (29-30.09), a 6-7.09 wystąpi w turnieju w Ostrawie i na kilka dni przed startem ligi w turnieju w Zdzieszowicach mając za rywali ekipy z Wiednia, Berlina oraz Kędzierzyna.

Siatkarze Politechniki rozpoczęli przygotowania bieganiem na stołecznym stadionie „Syrenka”, a później grali w siatkówkę plażową na warszawskim Ursynowie. Obecnie przebywają już 2 tydzień na obozie w Szczyrku.

Na południu kraju wybrali się także rzeszowianie. Podopieczni Jana Sucha maja w planach nie tylko siłownię i zajęcia na hali, ale także wędrówki po górach. Nabytą w ten sposób kondycję i wytrzymałość zweryfikuje sezon.

O bardzo urozmaicony okres przygotowań zadbał trener Ireneusz Mazur. Do 9-ego sierpnia akademicy z Olsztyna trenują na własnych obiektach, a już jutro ruszają na obóz przygotowawczy do Zakopanego i zostaną tam aż do 22.08. We wrześniu (3-13.09) czeka ich zgrupowanie w Spale.

Później zespół z Warmii i Mazur czekają już „tylko” turnieje towarzyskie: Memoriał Wawrzyczka w Iławie (14-16.09) i Memoriał Ambroziaka w Warszawie (21-23.09). Ten ostatni turniej zapowiada sie nad wyraz ciekawie, oprócz olsztynian sympatycy siatkówki zobaczą w nim m.in. zespoły: Politechniki Warszawskiej, AZS-u Częstochowa, Resovii Rzeszów oraz Skry Bełchatów, której siatkarze wypoczywają jeszcze w najlepsze na urlopach do 13.08, podczas gdy ich ligowi rywale ciężko trenują.

Który cykl przygotowań okaże się najlepszym rozwiązaniem przekonamy się już niebawem. Długo oczekiwany przez nas start PLS-u zbliża się dużymi krokami.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved