Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Łeba: Ostania szansa na finał Mistrzostw Polski

Łeba: Ostania szansa na finał Mistrzostw Polski

W Łebie w dniach 10-12 sierpnia odbędą się zawody Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. To dla zawodników ostatnia możliwość zdobycia punktów kwalifikujących do udziału w finale całego cyklu, którzy wyłoni nowych Mistrzów Polski.

W piątek 10 sierpnia, w Łebie na plaży zachodniej (wejście od ulicy Turystycznej), o godzinie 9:00, rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. Będą to już piąte zawody, po Sopocie, Świnoujściu, Mielnie i Ustce.

Pierwszego dnia rozegrane zostaną eliminacje, na które do tej pory zgłosiło się 20 par. Spośród nich wyłonionych zostanie 8 najlepszych zespołów, do których w sobotę dołączy 8 par najwyżej sklasyfikowanych w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Są wśród nich ubiegłoroczni Mistrzowie Polski M. Krymarys, D. Witczak, Mistrzowie Świata do lat 19 M. Kądzioła, J. Szałankiewicz, triumfatorzy poprzednich zawodów w Ustce D. Lisiecki, P. Marciniak, a także znany halowy zawodnik M. Nowak, w parze z R. Matusiak.W sobotę i niedziele 16 najlepszych par będzie grało systemem brazylijskim. Największą zaleta tego systemu jest to, że jedna przegrana nie eliminuje z rozgrywek, dopiero druga porażka wyklucza z zawodów.

W sobotę 11 sierpnia, rozegrane zostaną 24 mecze. Początek już od godziny 9:00. W niedzielę, pozostałe w turnieju 6 drużyn, rozpocznie zmagania już od 10:00. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do Łeby, telewizja Polsat przewidziała transmisje z meczów o miejsca 1. i 3. Od godziny 13:00 od 15:00 transmitowane będą na kanale Polsat Sport i powtórzone w TV4 (15.35 – 17.20).

Na potrzeby zawodów na plaży stanie miasteczko siatkarskie z 3 boiskami, trybunami na 400 osób, ogródkami gastronomicznymi, stoiskami sponsorów, strefą zabawa dla dzieci, namiotami dla zawodników i sędziów oraz sceną. Zawody komentuje Maciek Grudziński, a do dopingu publiczność zagrzewa Bartek Brzeskot, kabareciarz i aktor. Przewidziane są także konkursy dla publiczności, do plaży przybiją katamarany, a w przerwach meczów zaprezentują się cheerleaderki z zespołu Top Toys. Wstęp na imprezę jest bezpłatny – zapraszamy!

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved