Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siatkarki z Łomży trenują, w Białymstoku jeszcze nie

II liga: Siatkarki z Łomży trenują, w Białymstoku jeszcze nie

O utrzymaniu myślą przygotowujące się do debiutu w II lidze siatkarki Jedynki Łomża. Najprawdopodobniej taki sam cel będzie przyświecał zawodniczkom z Białegostoku.

Nie zakładamy innego rozwiązania niż to, że pozostaniemy w gronie II-ligowców – stwierdza trener Jedynki Mirosław Skawski. – Mamy młody i niedoświadczony zespół, ale jestem przekonany, że poradzimy sobie. Rywalki są w naszym zasięgu.

Po wywalczeniu awansu w kadrze łomżyńskiego zespołu nie doszło do żadnych zmian. Nadal o sile drużyny powinny stanowić dwie najbardziej doświadczone zawodniczki Ada Surawska i Milena Skowrońska.Planujemy pozyskać dwie siatkarki, który byłyby wzmocnieniem naszej kadry. Jednak na razie to są tylko plany – zastrzega Skawski. – Teraz ciężko pracujemy na treningach, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu.

Rozgrywki ligowe ruszą 20 października. Do tego czasu łomżanki mają w planach wyjazd na zgrupowanie oraz udział w co najmniej dwóch turniejach. W poniedziałek siatkarki Jedynki wyjeżdżają na dwa tygodnie do Rajgrodu. Pierwszy sparing rozegrają 3 września.

Zmierzymy się z jakimś zespołem z Litwy, najprawdopodobniej z Wilna lub Kowna, ale dopiero dopinamy szczegóły. Poza tym weźmiemy udział w turnieju w Siedlcach, gdzie zagrają również inne zespoły z II ligi – wyjaśnia Skawski. – Na początku października chcielibyśmy też zaprosić do siebie kilka drużyn i rozegrać z nimi kilka sparingów.

Zdecydowanie mniej konkretnie wyglądają natomiast przygotowania ekipy z Białegostoku. Zespół, który w ostatnim sezonie występował pod szyldem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki z Supraśla do treningów wróci najprawdopodobniej we wtorek.

Ale jakim składem będę dysponować, to się dopiero okaże – mówi trenerka Natalia Tobolska. – Na pewno będą jakieś zmiany w porównaniu do poprzedniego sezonu, gdyż kilka zawodniczek najzwyczajniej nosi się z zamiarem odejścia z klubu. My nie jesteśmy w stanie ich zatrzymać, po prostu nie mamy na to pieniędzy.

Cztery siatkarki z dotychczasowej kadry trenują z przygotowującym się do występów w ekstraklasie Pronarem Zeto Astwą Białystok (WSWFiT spełniało rezerwy drużyny z ekstraklasy). Są to: Anna Korol, Katarzyna Piwko, Iwona Gosko i Marta Kulik. Ponadto na przejście do ekipy Nike Ostrołęka zdecydowała się Urszula Iwaniuk.

Na razie nie wygląda to wszystko zbyt optymistycznie, ale mam nadzieję, że to się zmieni – podsumowuje Tobolska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved