Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grupo Murcia się zbroi

Grupo Murcia się zbroi

Grupo w zeszłym sezonie wywalczyło w Hiszpanii co tylko się dało, a w Europie nie dało szans nikomu zdobywając puchar Top Teams. W tym roku ekipa z Półwyspu Iberyjskiego stawia sobie takie same cele tylko, że tym razem powalczy w Lidze Mistrzyń.

Po odejściu z Murcii Lubow Sokołowej, którą wykupiło rosyjskie Odnicowo. Na opuszczenie tego miasta zdecydowała się również Amerykanka Nancy Metcalf. Z powodów zdrowotnych do Polski powróciła Agata Mróz, a Fernanda Venturini postanowiła definitywnie zakończyć karierę. Z mniej znanych zawodniczek nie będzie już Rebeki Serano, Esther Rodriguez, Frauke Dirickx, Lucii Paraja Ramos czy Eleny Garcia Marquez.

Na pozostanie w drużynie zdecydowała się tylko 5 zawodniczek: Prinsilla Rivera Brens (red. reprezentantka Dominikany), Diana Castano Sarrias (red. Pitu), Sara Perez, Amaranta Fernandez Navarro oraz Małgorzata Glinka. Nie wiadomo czy kontrakt przedłuży Dominikanka Annerys Vargas.Na ławce trenerskiej nadal będzie można zobaczyć Brazylijczyka Paolo Coco, który będzie miał do dyspozycji jeszcze lepszy skład niż przed rokiem. Szkoleniowiec miał zamiar ściągnąć najlepsze zawodniczki z kraju kawy i udało mu się jako pierwszą pozyskał rozgrywającą Fofao. Jak podaje oficjalna strona Grupo, kolejną nową twarzą została środkowa Walewska. Wiele włoskich serwisu pisało o jej przejściu do Dynamo Moskwa, a jednak wybrała cieplejsze klimaty. Moreira de Oliveira Walewska to brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich z Sydney oraz V-ce Mistrzyni Świata z ubiegłego roku. 28-letnia Brazylijka mierzy 190 cm i zapewne będzie dużym wzmocnieniem. Oprócz tych dwóch siatkarek, umowę sfinalizowano z Marisą Fernandez z Hotel Cantur Las Palmas.

Najprawdopodobniej Grupo zasili inna Brazylijka Jaqueline Carvalho, lecz jeszcze nie ma oficjalnej wiadomości o tym by podpisała kontrakt z hiszpańskim klubem. Wiele też mówi się o włoskiej libero Isabell Zillo, która ostatnio wraz wyżej wspomnianą Jaqueline broniła barw Monte Schiavo Jesi.

Niewiadomą jest kto zagra na pozycji atakującej. Często w tym kontekście wymieniane jest nazwisko Czeski Terezy Matuszkowej, która w poprzednim sezonie występowała w Winiarach Kalisz. Informują jednak o tym tylko polskie media. Inna kandydatką jest Bułgarka Antonina Zetova z Perugii. Kandydatura tej zawodniczki wydaję sie najbardziej prawdopodobna, ale ciągle brak oficjalnego potwierdzenia.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved