Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czerno More na zgrupowaniu, Aleksandrow osłabiony

Czerno More na zgrupowaniu, Aleksandrow osłabiony

Piąty zespół ubiegłego sezonu ligi bułgarskiej rozpoczął przygotowania do ligi. Złe wieści docierają z Prawec odnośnie stanu zdrowia lidera Czerno More – Wladislawa Aleksandrowa. Jak mówią lekarze, gracz wrócił z kadry wyczerpany.

Lekarz drużyny, Dinczo Zahariew powiedział na konferencji prasowej, że as Czerno More Wladislaw Aleksandrow wrócił do klubu z kadry narodowej w gorszym stanie fizycznym niż był po zakończeniu sezonu ligowego. Aleksandrow zadebiutował w kadrze narodowej w tym roku, podczas spotkań Ligi Światowej.

Ostatni przegląd lekarski zawodników Czerno More miał miejsce tuż po zakończeniu ligi. Wykazano, że Aleksandrow jest w dużo gorszej formie niż był po zakończeniu ligi. Klub twierdzi również, że fakt, iż Martin Stoew nie chce komentować wagi swoich czterech graczy pokazuje, że okres przygotowawczy został źle przepracowany.Czerno More rozpoczęło już przygotowania do sezonu. Drużyna pojechała na zgrupowanie do miejscowości Prawec, gdzie przebywa również kadra narodowa Bułgarii. Prosto stamtąd zespół uda się do Sankt-Petersburga na towarzyski turniej, w którym oprócz Bułgarów zagrają również, Dinamo Moskwa, Spartak Moskwa oraz zespół z Włoch i Finlandii. Turniej rozegrany zostanie w dniach 28.09-02.10.

Tuż po nim zawodnicy Czerno More wrócą do Prawec, ale planowany jest również jeszcze jeden udział w zagranicznym turnieju. Celem na nadchodzący sezon jest gra w finale bułgarskiej ligi. Drużyna jest obecnie najwyższym zespołem w lidze. Najniższy zawodnik mierzy 203 cm. Obecnie w drużynie jest 19 siatkarzy. Z nich po okresie przygotowawczym wyłoniona zostanie 14 do zespołu Czerno More. Pozostała piątka zagra w klubach w Ruse oraz Dobricz.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved