Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Trzecia porażka Polek

WGP: Trzecia porażka Polek

Tym razem Rosja rozgromiła polskie siatkarki. Nasze reprezentantki uległy mistrzyniom świata w trzech setach w trzecim, ostatnim meczu Grand Prix siatkarek w Rzeszowie.

W niedzielę Polkom zabrakło niestety sił. Zmęczone ciężkim zgrupowaniem w Szczyrku i dwoma pięciosetowymi pojedynkami, nie były w stanie przeciwstawić się Rosji. Już przed meczem kilka z nich narzekało na zdrowie, co było widać na boisku. Ataki były nieskuteczne, przyjęcie nie najlepsze, a dodatkowo pojawiło się sporo prostych, niewymuszonych błędów.

Set pierwszy w całości został zdominowany przez zawodniczki trenera Caprary. Atak oraz przyjęcie to dwa elementy które nie funkcjonowały dobrze w drużynie Polski. Rosjanki łatwo wygrywają pierwszą część spotkania 25:17. Powielanie błędów z seta pierwszego, brak zrozumienia pomiędzy rozgrywającą i atakującymi polskiej pozwolił Rosjankom na objęcie dziesięciopunktowej przewagi. Ani Milena Sadurek ani Izabela Bełcik nie potrafiły znaleźć sposobu na oszukanie rosyjskiego bloku. Set kończy się dziewięciopunktową przewagą zespołu Rosji.

Zespół trenera Caprary przejął inicjatywę od początku trzeciego seta. Dopiero wejście Eleonory Dziękiewicz odmieniło grę polskiego zespołu. Ze stanu 4:8 dla Rosjanek podopieczne Marco Bonitty wyszły na prowadzenie 14:12. Jednak to nie wystarczyło na lepiej dysponowany tego dnia zespół Rosji, który okazał się lepszy we wszystkich elementach gry i pokonał Polki 25:21.

Biało-czerwone przełamały jednak w tym meczu złą passę dotyczącą przerw między drugim i trzecim setem. Po dziesięciu minutach odpoczynku zagrały najlepszą partię spotkania, ale mimo to uległy rywalkom do 21. – Chciałbym przeprosić za naszą grę z Rosją. Pierwsze dwa sety będziemy oglądać bardzo często jako przykład, czego nie możemy robić w przyszłości – mówił po spotkaniu Marco Bonitta. – Teraz jedziemy do Hong Kongu, gdzie myślę, że jeden czy dwa mecze będą bardziej dla nas wygodne. Postaramy się tam coś wygrać – dodaje.

Najlepsze w rzeszowskim turnieju okazały się Rosjanki, które wyprzedziły Amerykanki i Chinki. W następny weekend Polki w turnieju z Chinach zmierzą się z gospodyniami, Włoszkami i reprezentacją Dominikany.

Polska – Rosja 0:3

(17:25, 16:25, 20:25)