Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Stępień: Powtórzyć wynik będzie trudno

Wojciech Stępień: Powtórzyć wynik będzie trudno

Wojciech Stępień podjął się niezwykle trudnego zadania. Były siatkarz Czarnych Radom, który w ubiegłym sezonu do wicemistrzostwa Polski juniorów doprowadził młodzież Jadaru, w drugoligowych rozgrywkach poprowadzi całkowicie odmieniony zespół.

Jak ocenia pan spotkanie z reprezentacją Kataru, które w czwartek zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem pana podopiecznych?

Wojciech Stępień:Mecz na pewno pozwolił ocenić dyspozycje poszczególnych zawodników.Jakie wnioski?

Czeka nas sporo pracy. Zespół zmieniony został całkowicie. Niemal na każdej pozycji zawodnicy mają jakieś braki. Największą bolączką jest brak wartościowych graczy na środku bloku. Istotnym mankamentem okazać może się również drugie przyjęcie.

Wniosek z tego, że zespół praktycznie trzeba będzie budować od nowa?

Bez wątpienia, powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu będzie niezwykle trudno. Choć z góry nie można wszystkiego przekreślać. Wiele zależy od chłopaków, ich zaangażowania, podejścia do treningów, od tego jak przepracujemy okres przygotowań.

Na pewno istotnym wzmocnieniem drugoligowej drużyny byliby trenujący z ekipą Jadaru Sport Damian Słomka i Jakub Bucki. Tymczasem obaj w meczu z Katarem nie wystąpili.

Założenia są takie, że w trakcie sezonu będziemy mogli na nich liczyć. W potyczce z Katarem nie zagrali, ale nie chcę tego komentować.

Jak wyglądać będą przygotowania do sezonu?

Do 6 sierpnia trenować będziemy w Radomiu. Dzień później udamy się na zgrupowanie do Kielnarowej. Pobyt w tym ośrodku chcemy wykorzystać na przygotowanie sprawności ogólnej, szybkości, popracujemy nad wytrzymałością specjalną. Później tradycyjnie skupiony się na taktyce i technice.

Miał pan poważną propozycję z Warki, tymczasem zdecydował się pozostać w Radomiu. Co o tym zadecydowało?

Na pewno nie względy materialne.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved