Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Rosjanki pewnie pokonały reprezentację Chin

WGP: Rosjanki pewnie pokonały reprezentację Chin

W pierwszym meczu turnieju Grand Prix w Rzeszowie, Chinki tylko przez dwa sety stawiały opór Rosjankom. W dwóch kolejnych mistrzynie świata gromiły rywalki z ogromną przewagą.

Pierwszy set spotkania inaugurującego GP w Rzeszowie rozpoczął się od prowadzenia Rosjanek, które dzięki dobrym blokom i asie serwisowym Eleny Godiny wygrywały już 3:0. Świetnie w ataku, zdobywając kolejne punkty dla swojej drużyny, radziły sobie Ekaterina Gamowa oraz Natalia Alimova. Przy stanie 7:4 starty zaczęły odrabiać zawodniczki z Chin. Duży udział w tym miała Hao Yang, która doprowadziła do wyrównania (13:13). Jednak na pierwszą przerwę techniczną, z dwupunktowym prowadzeniem, schodziły Rosjanki. Świetne obrony Chinek podnosiły poziom widowiska oraz dawały im kolejne punkty. W końcówce tej partii, dzięki dobrym atakom Juan Li, drużyna chińska zdołała uzyskać prowadzenie 24:22. Jednak ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Rosjanki, które wygrały pierwszą odsłonę na przewagi 27:25.

Druga partia nie była już tak szczęśliwa dla siatkarek z Rosji. Pierwszoplanowe role w zespole chińskim grały kapitan drużyny Suhong Zhou oraz Ming Xue, które raz po raz punktowały przeciwniczki (5:1). Najlepiej w ataku w zespole rosyjskim, radziła sobie Ekaterina Gamova, która była nie do zatrzymani. Tym samym, podopieczne trenera Caprary zdołały zbliżyć się do zawodniczek z Dalekiego Wschodu (16:17). Pomimo to, kolejne popełniane przez nie błędy, spowodowały, że przegrały tego seta 25:21.Chinki wyrównały tym samym stan meczu na 1:1, co dawało im jeszcze szanse walki o zwycięstwo w tym spotkaniu. Na początku kolejnej odsłony meczu inaugurującego GP 2007, walka toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie chciała oddać prowadzenia. Nie trwało to jednak zbyt długo, ponieważ Rosjanki systematycznie powiększały swoją przewagę nad młodym, chińskim zespołem (2:2; 6:3; 11:6). Nie do zatrzymania, podobnie jak w poprzednich setach, była Ekaterina Gamova, a wtórowała jej Elena Godina. Od stanu 13:9 praktycznie cały czas punktowały Rosjanki (17:10; 22:11), a świetnie blokiem grała Natalia Alimova. Choć Chinki starały się bronić przed przegraną, uległy zespołowi rosyjskiemu 16:25.

Ostatni set tego spotkania, to znów dominacja Rosji i kolejne punkty zdobywane przez świetnie dysponowane tego dnia Godinę i Gamovą. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zdołały wyprowadzić swój zespół na pięciopunktowe prowadzenie (11:6). Prawdziwy popis gry dawała Ekaterina Gamova. Chinki starały się bronić przed nieuchronną porażką, jednak nie zdołały powstrzymać świetnie dysponowanych w tym dniu Rosjanek i przegrały 25:15, a cały mecz zasłużenie zakończyła, pojedynczym blokiem Natalia Alimova.

Pierwszy mecz turnieju, zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Rosjanek, które bez najmniejszych problemów pokonały w czterech setach reprezentację Chin 3:1. Dzięki bardzo dobrej w grze w ataku oraz bloku nie dały szans rywalkom. Już jutro podopieczne trenera Carpary zmierzą się z siatkarkami ze Stanów Zjednoczonych.

Rosja – Chiny 3:1

(27:25, 21:25, 25:16, 25:15)

Statystyki indywidualne:

   ROSJA               CHINY
             Punkty:
1 Alimova Natalia   21 pkt  1. Yang Hao    12 pkt
2. Godina Elena    20    2. Xue Ming    10
3. Gamova Ekaterina  18    3. Ma Yunwen    8

             Atak:
1. Godina Elena    16 pkt  1. Yang Hao    8 pkt
  Gamova Ekaterina  16    2. Li Juan     7
3. Alimova Natalia   13    3. Zhou Suhong   6
			     Xue Ming    6

             Blok:
1. Alimova Natalia   8 pkt  1. Xue Ming    4 pkt
2. Akulova Marina   4    2.Yang Hao     3
  Sedova Yulia    4    3. Wei Qiuyue   2

             Zagrywka:
1. Godina Elena     3 pkt  1. Yang Hao    1 pkt
2. Ivanova Anna     1      Liu Yanan    1
			     Zhang Yuehong  1

Składy zespołów:

Rosja: Sedova 7, Alimova 21, Godina 20, Safronova 9, Gamova 18, Akulova M 5, Kryuchkova (l) oraz Fateeva 2, Ivanova 1 i Akulova

Chiny: Yang Hao 12, Wen Qiuyue 2, Xu Yunli 5, Zhou Suhong 6, Xue Ming 10, Li Juan 7, Zhang Xian (l) oraz Liu Yanan 2, Zhang Yuehong 5 i Ma Younwen 8

Na konferencji po meczowej powiedzieli:

Giovanni Carrara (trener Rosjanek): Jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo szczęśliwi, dlatego, że wygraliśmy, bo nie spodziewałem się że nasza drużyna zagra tak dobrze. Teraz cały czas będziemy zmierzać tą drogą. Znam moje zawodniczki i chcemy cały czas kontynuować tą grę i również jutro mamy nadzieję kontynuować naszą dobrą grę.

Chen Zhonghe (trener Chinek): Największe problemy mieliśmy z przyjęciem, co skutkowało brakiem skuteczności w ataku. To właśnie przyjęcie było przyczyną naszej nie najlepszej gry.

Suhong Zhou (kapitan Chinek): Tylko w pierwszych dwóch setach miałyśmy szanse na odniesienie zwycięstwa. Miałyśmy kłopoty z rosyjskim blokiem. Był to naprawdę dobry mecz reprezentacji Rosji.

Lioubov Sokolova (kapitan Rosjanek): Widziałam dobrą grę naszego zespołu i chciałabym przede wszystkim podziękować polskiej publiczności, która bardzo ciepło nas przyjęła.

Zobacz również:

Wyniki i tabela World Grand Prix siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved