Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Kuba i Japonia wygrały swoje mecze w Tokio

WGP: Kuba i Japonia wygrały swoje mecze w Tokio

Reprezentacja Kuby gładko pokonała Dominikanę w inauguracyjny meczu World Grand Prix 2007 w stosunku 3:0. W drugim meczu turnieju grupy A rozgrywanym od piątku w Tokio gospodynie rozgromiły Kazachstan.

Mecz Kubanek z Dominikaną trwał zaledwie 67 minut. Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była Carrillo de la Paz Nancy (Kuba), która zdobyła 13 pkt.

Kuba – Dominikana 3:0

(25:23, 25:22, 25:12)

Statystyki:

Kuba – łącznie 75 pkt. (38 atakiem, 6 blokiem, 7 zagrywką, 24 z błędów rywalek).

Dominikana – 60 pkt. (31 – atak, 3 – blok, 4 – serwis, 22 – błędy przeciwnika).

W drugim dzisiejszym pojedynku w tej grupie Japonki nie dały szans ekipie Kazachstanu zwyciężając w trzech setach. Spotkanie to trwało 74 minuty. Megumi Kurihara (Japonia) uzyskując 19 punktów została najskuteczniejszą siatkarką tego pojedynku. W debiutującej w cyklu World Grand Prix ekipie Kazachstanu najwięcej „oczek” wywalczyła Yelena Pavlova (14 pkt.).

Japonia – Kazachstan 3:0

(25:23, 25:21, 25:20)

Statystyki:

Japonia – łącznie 75 pkt. (50 – atak, 3 – blok, 2 – zagrywka, 20 – błędy rywalek)

Kazachstan – łącznie 64 pkt. (37 – atak, 9 – blok, 0 – zagrywka, 18 – błędy przeciwnika)