Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetek: Serbia, Brazylia, Dominikana i Chiny najlepsze

MŚ kadetek: Serbia, Brazylia, Dominikana i Chiny najlepsze

Serbia, Brazylia, Dominikana i Chiny wygrały swoje grupy eliminacyjne na rozgrywanych w Meksyku Mistrzostwach Świata kadetek. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentacje: Belgii, Japonii, Rosji i Turcji.

Grupa E i G, gdzie zagrają zwycięzcy pierwszej rundy, rozgrywać swoje mecze będzie w Tijuanie. Pierwsze spotkania rozpoczną się w niedziele. Rywalizacja o miejsca 9-16 zostanie rozegrana w Mexicali.

W ostatnich meczach w ramach grup, które zadecydowały o awansie

Dominikanki w pięciu setach pokonały Włoszki, najlepszą zawodniczką była Jeoselyna Rodriguez z Dominikany, która zdobyła 27 punktów.

Serbia pokonała w trzech setach Meksyk (25-22, 27-25, 25-16). Najwięcej punktów w meczu zdobyły Stefana Veljković i Najda Ninković (obie 11 oczek). W innym meczu Belgijki pokonały po zaciętym pojedynki zawodniczki z Korei, a Jolien Wittock zanotowała wysoką 40 – punktową zdobycz.

Rosja po przegranej w pierwszej partii z Peru, wygrała ostatecznie w czterech setach, kolejno: 21-25, 25-11, 25-19, 25-15. W Mexicali Chinki pokonały USA 3-1 (25-21, 25-22, 20-25, 25-23), natomiast w pojedynku Niemek z juniorkami Portoryko lepsze były te pierwsze, w stosunku 3-0 (25-15, 25-10, 25-13).

Ostatni mecz pierwszej rundy turnieju, wygrały Turczynki. Ich rywalkami były siatkarki z Tunezji.

Grupa F: Brazylia, Belgia, Chiny, Rosja

Dwa pierwsze zespoły z grup: E i F zakwalifikują się do półfinałów. Drużyny, które zajmą trzecią i czwartą pozycję zagrają o miejsca 5-8.

Grupa G: Korea, Puerto Rico, Włochy, Tunezja

Grupa H: Niemcy, Meksyk, U.S.A., Peru

Reprezentacje, które zajmą pierwszą i drugą pozycje w grupach G i H zagrają o miejsca 9-12, natomiast zespoły sklasyfikowane na miejscu trzecim i czwartym zmierzą się po miejsca 13-16.

źródło: fivb.org, inf. własna