Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera: Gwiazdy w Uranii

Memoriał Wagnera: Gwiazdy w Uranii

Niespełna dwa tygodnie pozostały do piątej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który na Warmii i Mazurach potrwa od 15 do 19 sierpnia. W Elblągu, Ostródzie oraz Olsztynie wystąpi sześć reprezentacji (Polska, Serbia, Holandia, Niemcy, Słowacja oraz Wielka Brytania), zagrają systemem każdy z każdym

Znamy już większość zawodników, którzy wystąpią w Memoriale Wagnera. Miłośników siatkówki najbardziej ucieszy wiadomość, że Serbowie przyjeżdżają w najsilniejszym zestawieniu. Nie zabraknie takich gwiazd, jak: Nikola Grbić (Itas Diatec Trentino), Andrija Gerić (Lube Banca Macerata) czy Ivan Milijković (Lube Banca Macerata).

Po raz drugi w turnieju zagrają Niemcy, którzy podczas pierwszej edycji w 2003 roku zajęli ostatnie, czwarte miejsce. W ich szeregach gra Mark Siebeck, który w przeszłości reprezentował barwy olsztyńskiego PZU AZS. Po raz pierwszy kibice ze stolicy Warmii i Mazur będą mogli zobaczyć, jak pod siatką radzi sobie Bjorn Andrae, nowy przyjmujący brązowych medalistów Polski. W Polskiej Lidze Siatkówki na co dzień występuje także Eugen Bakumovski, który jest zawodnikiem Mostostalu Kędzierzyn-Koźle.Z Markiem Klokiem w składzie zawita na Warmię i Mazury drużyna z Holandii. Dla nich będzie to już trzeci występ w imprezie organizowanej przez Jerzego Mroza. Wielką niewiadomą w zbliżającej się rywalizacji z pewnością będą Anglicy. Reprezentację prowadzi Harry Brokking, były selekcjoner Holandii, w minionym już sezonie szkolił też AZS Częstochowa. Wyspiarze, którzy rozpoczynają przygotowania do igrzysk olimpijskich w 2012 roku, niedawno rozgrywali w Egipcie sparingowe mecze z tamtejszą reprezentacją (niedawno ze stanowiska szkoleniowca Egiptu zrezygnował Grzegorz Ryś, były trener PZU AZS). Pod koniec lipca przenieśli się natomiast do Tunezji.

Oczywiście w naszym regionie nie zabraknie biało-czerwonych, którzy w 2006 roku wywalczyli srebrny medal mistrzostw świata, a w połowie lipca zajęli czwarte miejsce w prestiżowej Lidze Światowej.

Dla Polaków, Serbów, Niemców, Holendrów oraz Słowaków towarzyskie spotkania będą ostatnim sprawdzianem przed wrześniowymi mistrzostwami Europy.

Siatkarskie zmagania na trawie

W dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia do turnieju siatkówki drużyn trzyosobowych na trawie, który rozpocznie się na specjalnie przygotowanych czterech boiskach pod halą Urania 17 sierpnia. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy bez względu na płeć czy wiek. Więcej informacji na stronie internetowej www.fundacjawagnera.pl, ewentualnie u Piotra Koczana, osoby odpowiedzialnej za organizację turnieju (tel. 693-393-199). Zgłoszenia przyjmowane są do 13 sierpnia.

źródło: Galanis Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved