Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Casting w treningowym stroju

Casting w treningowym stroju

Działacze BKSCh Delekty kompletują skład na kolejny sezon. W środę wieczorem trudno było się dodzwonić do Marka Kaźmierczaka, dyrektora BKSCh Delekty. - Byłem bardzo zajęty i nie odbierałem telefonów.

Nie tylko ja, bo spotkaliśmy się w pięć osób – prezes Piotr Sieńko, wiceprezes Jerzy Winiarski, trener Rastislav Chudik i kierownik drużyny Janusz Zacniewski.

Najwięcej czasu zajęły nam telefoniczne rozmowy z trzema zawodnikami zagranicznymi. Rozmawialiśmy z nimi prawie do północy…Z kim konkretnie?

Jednym z nich jest 20-letni czeski środkowy Jirzi Zadrażil. Dwaj pozostali to Słowacy, o których już wcześniej było wiadomo, że są w orbicie naszych zainteresowań: atakujący Martin Sopko i środkowy Michal Cerven. Z Sopko i Cervenem praktycznie się dogadaliśmy. Pasują do naszej koncepcji.

Czy dobór zawodników jest tylko w gestii trenera, czy zgłaszają się też menadżerowie?

Tych zagranicznych wybrał trener, ale my i tak ich sprawdzamy. To nie będą zakupy w ciemno. Rynek krajowy penetrujemy sami, a część zawodników zgłosiła się do nas indywidualnie. Dlatego zrobiliśmy taki trening-camp, żeby przyjrzeć się im wszystkim. Włącznie z naszymi klubowymi juniorami.

Do kiedy dajecie sobie czas na skompletowanie kadry zespołu?

Jak najszybciej. Taką najlepszą datą byłby moment wyjazdu na obóz…

Właśnie, zespół niedługo wybiera się na obóz na Słowację. To pomysł trenera Chudika?

Tak i nie mielibyśmy nic przeciwko temu. Tam przygotowuje się wiele klasowych drużyn. Ale ostatnio Słowacja bardzo zdrożała, korona poszła w górę i teraz dzień pobytu jednej osoby wynosi w przeliczeniu 150 złotych. Dla przykładu polskie ośrodki, m.in. te w Spale czy Cetniewie, są o połowę tańsze…

Wielu obserwatorów zarzuca działaczom Delekty zbyt wielki spokój i… budowanie zespołu znowu tylko na baraże…

Działamy w zakresie naszych możliwości finansowych. Mamy na razie tyle pieniędzy, ile mamy. Rozmawiamy z kolejnym sponsorem. Ale kibice nie muszą się obawiać, że zobaczą na parkiecie przypadkowy zespół. Na pewno nie interesuje nas walka tylko o utrzymanie. Mogę nawet powiedzieć, że stać nas będzie na nawiązanie rywalizacji z połową stawki ligowej.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved