Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Eleonora Lo Bianco – Chcemy awansować do finału

WGP: Eleonora Lo Bianco – Chcemy awansować do finału

Już w piątek, w Veronie rozpocznie się turniej z cyklu World Grand Prix z udziałem wicemistrzyń Europy – Włoszek. W pierwszym swoim meczu Azurro podejmą drużynę Taipei, w drugiej parze zmierzą się natomiast Brazylia z Holandią.

Kapitan Włoch – Eleonora Lo Bianco o tegorocznych przygotowaniach do WGP powiedziała: – Jesteśmy po ciężkich treningach, mam nadzieję, że efekty pracy będą widoczne już w pierwszych spotkaniach. Wszystko przebiega w jak najlepszym porządku. Oglądamy i studiujemy mecze naszych rywalek.

Lo Bianco o nowej roli, jaką pełni w drużynie: – Bycie kapitanem drużyny narodowej to dla mnie wielki zaszczyt.W Veronie podopieczne Massimo Barboliniego zmierzą się z ekipami: Tajwanu, Holandii i Brazylii. O rywalkach Lo Bianco mówi: – Tajwan to dla nas drużyna orientalna, nie wiemy zbyt wiele o ich grze. Dużo więcej wiemy o Holenderkach, są one dobre zarówno w ataku, jak i bloku. Brazylia to ciężki przeciwnik, żeby go pokonać będziemy musiały zagrać dobrze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Współpraca w obronie będzie bardzo ważna.

Po zajęciu trzeciego miejsca w zeszłorocznej edycji WGP, o tegorocznych planach Włoszka mówi: – Nasze minimum na ten rok, to awans do finału.

Rozkład spotkań WGP w Veronie:

Piątek 3 sierpnia

18.00 Brazylia-Holandia

20.30 Włochy- Tajwan

Sobota 4 sierpnia

18.00 Tajwan – Brazylia

20.30 Włochy – Holandia

Niedziela 5 sierpnia

18:00 Holandia- Tajwan

20.30 Włochy – Brazylia

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved