Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin trenuje nad morzem

Piast Szczecin trenuje nad morzem

fot. archiwum

Ładujemy akumulatory, bo czeka nas długi sezon - wyjaśnia szkoleniowiec szczecińskiego zespołu. Piast Szczecin od poniedziałku przebywa w Dziwnowie na 12-dniowym obozie.

Marek Mierzwiński podkreśla: – Jest ciężko i cieszę się, że pogoda się zmieniła i jest chłodniej. Trochę ułatwia to pracę, ale po dziewczynach i tak widzę, że odczuwają trudy treningów .

 

Szczecinianki biegają, ćwiczą w siłowni i z piłkami. – Staram się urozmaicać treningi. Najwięcej jest zajęć w terenie. Biegamy około pięciu kilometrów dziennie. Powoli też zaczynamy się oswajać z piłkami. Na razie tylko podajemy, atakujemy. Oczywiście dziewczyny to wszystko potrafią, ale muszą poczuć piłkę – mówi trener. 

Treningi będą wyglądały w ten sposób przez najbliższe dziesięć dni. Później drużyna skoncentruje się na technice i taktyce.

 

Do zespołu doszły cztery nowe zawodniczki. Ile czasu potrzeba na zgranie? – Z tym nie powinno być problemu. Jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że libero Joanna Kuchczyńska grała w Piaście i dobrze zna resztę dziewczyn, rozgrywająca Katarzyna Ciesielska grywała z dziewczynami podczas rozgrywek młodzieżowych. Tylko środkowa Edyta Rzenno i przyjmująca Małgorzata Plebanek dopiero poznają drużynę, ale to doświadczone zawodniczki – zapewnia Mierzwiński.

 

W zgrupowaniu nie uczestniczy Marlena Twaróg . Środkowa Piasta za tydzień wychodzi za mąż. Do zespołu dołączy pod koniec miesiąca. – Daliśmy jej urlop. W końcu ślubu nie bierze się codziennie – żartuje szkoleniowiec.

 

Natomiast rozgrywająca Katarzyna Ciesielska , ze względu na przygotowania do finałów plażowych mistrzostw Polski, trenuje indywidualnie.

 

Piast ma też nową kapitan. Została nią Paulina Chojnacka . 26-letnia atakująca pełniła już tę funkcję w zeszłym sezonie, ale później na prośbę trenera Ireneusza Kłosa zastąpiła ją Kinga Kasprzak .

 

Tym razem dokonałem autorytarnego wyboru. Jest kilka zawodniczek z doświadczeniem w naszej drużynie, ale u Pauliny widzę cechy przywódcze, które kapitan musi posiadać. To walczak, gdyby mogła zabiłaby przeciwnika wzrokiem. Liczymy, że będzie potrafiła poderwać drużynę do walki – argumentuje szkoleniowiec zespołu.

 

Siatkarki są głodne gry, a trener planuje rozegranie od 10 do 20 gier kontrolnych, ale… – Nie jest jeszcze znany terminarz rozgrywek Pucharu Polski, dlatego nie możemy umawiać się na turnieje, czy sparingi. Wszystko musi się wyjaśnić w przyszłym tygodniu – mówi Marek Mierzwiński.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved