Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Oczekiwania w Polsce zawsze są duże

Paweł Woicki: Oczekiwania w Polsce zawsze są duże

Z życzeniami powtórzenia sukcesu z ostatniej, 23. Letniej Uniwersjady w Izmirze, pożegnano w środę w Centrum Olimpijskim w Warszawie akademicką reprezentację kraju udającą się do Bangkoku na 24. studenckie igrzyska.

W 2005 roku w Izmirze, Polacy zdobyli 28 medali (12 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych), co jest największym osiągnięciem w historii uniwersjadowych startów. Na drugim stopniu podium stanęły nasze siatkarki. Mężczyźni zajęli szóste miejsce.

Ślubowanie w imieniu całej reprezentacji złożył kapitan naszej męskiej reprezentacji Paweł Woicki. – Kapitanem wybrali mnie trener i zawodnicy – powiedział Paweł Woicki. – Mamy bardzo fajną drużynę i funkcja kapitana nie wiąże się z żadnymi problemami.Polski zespół leci do Tajlandii z nastawieniem zajęcia najwyższego miejsca. Jest świadom swoich możliwości, choć Paweł Woicki i koledzy dmuchają na zimne. – Pamiętam różne historie z sędziowaniem w Izmirze i można spodziewać wszelkich przygód – powiedział Paweł Woicki. – Liczymy na swoją dobrą grę i wygranie Uniwersjady.

W przyszłym sezonie Paweł Woicki będzie grać w Wkręt-Mecie Domeksie AZS-ie Częstochowa. – Koledzy od poniedziałku rozpoczęli treningi – powiedział rozgrywający czwartego zespołu Polskiej Ligi Siatkówki poprzedniego sezonu. – Może naszym atutem będzie to, że skład zespoły pozostał niezmieniony.

Paweł Woicki na bieżąco śledzi występy i wszystkie wydarzenia związane z pierwszą reprezentacją. – W Polsce oczekiwania są zawsze duże – powiedział kapitan Uniwersjadowej reprezentacji. – Tak samo było przed Ligą Światową w Katowicach. Na pewno nasza drużyna jest w czołówce światowej. A że czasem przegra. Coś takiego przytrafia się każdemu zespołowi.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved