Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrzowie Czech zaczęli przygotowania do sezonu

Mistrzowie Czech zaczęli przygotowania do sezonu

Do konca tygodnia siatkarze będą trenować na własnych obiektach, później udadzą się do Dřevěnic, a później będą trenować w Karkonoszach. Następnie zawodnicy znów wrócą do swojej hali. Z zespołem trenować będą dwaj juniorzy: Pražák i Dvořák.

Do siatkarzy, którzy stanowią kadrę pierwszego zespołu, dołączą dwaj młodsi juniorzy,dla których treningi ze starszymi kolegami będą ogromną nauką– powiedział trener Czeskich Budejovic, Petr Brom.

Około 21. sierpnia treningi z resztą kadry mają wznowić Smrček i Mach. Oboje aktualnie przygotowują się do Uniwersjady w Tajlandii.W związku z meczami reprezentacji, liga przesunięta została o miesiąc.

Wypadli nam dwaj podstawowi gracze, to nam trochę komplikuje przygotowania – tłumaczy Brom. Szkoleniowiec podkreśla,że jego drużynę czeka w tym roku ciężka praca. – W lidzę, chcemy zdobyć medal, najlepiej złoty (śmiech), w Lidze Mistrzów będziemy walczyć o każdy wygrany set. To wielka promocja dla Czech, przyjadą do nas w końcu najlepsi gracze w Europie, do których chcemy dołączyć.Czesi w grupie zagrają z włoskim Cuneo, francuskim Cannes, oraz greckimi Salonikami.

W drugiej drużynie zespołu z Budejovic na stanowisku trenera Milana Šimonka zastąpił Dvořák, który w zeszłym sezonie prowadził drużynę seniorów. Nie rozstajemy się z Dvořákiem, będzie nadal pracował w naszym klubie, jednak zajmie się teraz młodzieżą – powiedział Diviš, prezes Czeskich Budejovic.

Plan przygotowań:
Dřevěnice, 4. - 5. sierpnia
Karkonosze, 6. - 10. sierpnia
Chlumec nad Cidlinou, 11. sierpnia
Křivoklát, 18. sierpnia
Turnieje: Příbram, 1. - 2. września
     Bielsko-Biała 7 - 9. września
     České Budějovice, 14. września

źródło: inf. własna, vojebal.idnes.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved