Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Magdalena Śliwa: Czujemy ogromny głód grania

Magdalena Śliwa: Czujemy ogromny głód grania

Jesteśmy bojowo nastawione przed pierwszym turniejem World Grand Prix - mówi asystentka trenera reprezentacji Polski siatkarek Marco Bonitty, Magdalena Śliwa. - Znamy swoją wartość, wierzymy w nasze umiejętności.

Jak podkreśla najlepsza rozgrywająca mistrzostw Europy w 2003 roku do takiego stwierdzenia upoważnia solidnie przepracowany okres przygotowawczy na zgrupowaniu w Szczyrku. Zdaniem drugiej trenerki reprezentacji ciężka praca powinna przynieść efekty. Wszyscy czujemy ogromny głód grania – mówi Magdalena Śliwa. – Bardzo chcemy zobaczyć co zostało wytrenowane w trakcie tych kilku tygodni zajęć.

Magdalena Śliwa nie chciała nic powiedzieć na temat wyjściowej szóstki w pierwszym meczu rzeszowskiego turnieju. Trener Marco Bonitta na pewno ma ją w głowie, ale zdradzi ją zapewne w dniu meczu – powiedziała. – W kadrze jest konkurencja. Nikt nie może być pewny miejsca. Katarzyna Skowrońska-Dolata jest przewidziana do gry na prawym skrzydle i tylko to można uznać za pewnik przy ewentualnym typowaniu wyjściowej szóstki.Pod względem taktycznym polski zespół jest dobrze przygotowany. Przeanalizowane zostały mecze z różnych turniejów z udziałem USA, Chin i Rosji. Jednak zespoły te grały w różnych składach – mówi Magdalena Śliwa. – Dlatego też stuprocentowa wiedza na temat gry rywalek będzie osiągalna po zobaczeniu ich w akcji. Sami Rosjanie nam mówią, że Mierkułowa i Sokołowa nie zagrają. Wcześniej donosiły o tym media.

Przed kilkoma dniami groźnie brzmiały doniesienia o kontuzji Marioli Zenik. Po urazie nie ma już ani śladu. Nasza libero czuje się doskonale i zapewne będzie mocnym punktem polskiego zespołu.

W meczach Ligi Światowej nasi zawodnicy wielokrotnie podkreślali, że publiczność w Katowicach, Łodzi czy Bydgoszczy była dodatkowym punktem polskiej reprezentacji. Nie inaczej powinno być w Rzeszowie. Nasze siatkarki liczą na gorący doping i jesteśmy przekonani, że tak się stanie. Turniej w hali na Podpromiu zapowiada niezwykle atrakcyjnie.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved