Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Konferencja prasowa przed GP w Rzeszowie

Konferencja prasowa przed GP w Rzeszowie

Przed pierwszym meczem Grand Prix w Rzeszowie trenerzy, kapitanowie drużyn i osoby związane z organizacją turnieju wzięły udział w konferencji prasowej. Oto co powiedzieli.

Sandy Steel (FIVB Supervisor): Byłem na wielu imprezach tego typu, również w Polsce. Doceniam profesjonalizm i coraz większe doświadczenie wszystkich osób pracujących nad organizacją imprez siatkarskich w Polsce. Za każdym razem jest coraz lepiej. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co działo się w Katowicach. Zarówno organizacja, jak i atmosfera stworzona przez polskich kibiców, były na najwyższym poziomie. Od Polski świat uczy się organizacji takich imprez i mam nadzieję, że to, co jutro się tu zacznie, bedzie kolejnym spotkaniem z siatkowką w najlepszym wydaniu.

Wiesaw Radomski (prezes podkarpackiego ZPS): Nie często zdarza się, żeby w jednym miejscu, w jednym turnieju, brały udział mistrzynie olimpijskie, mistrzynie świata i mistrzynie Europy, drużyny z trzech kontynentów. Tym większa jest moja radość, że ma to właśnie miejsce w Rzeszowie, mieście które ma ogromne zasługi siatkarskie. To naprawde duże wyróżnienie na skale światową i mam nadzieję, że kolejnym razem promocja miasta bedzie przebiegała dużo lepiej.Lang Ping (trener USA): W moim zespole jest kilka nowych zawodniczek. Będziemy chcieli udowodnić, że prezentujemy siatkówkę na wysokim poziomie. Ten turniej jest dla nas pewnego rodzaju eksperymentem.

Robyn Ah Mow-Santos (kapitan USA): Bardzo cieszymy się, że przyjechałyśmy do Rzeszowa na ten turniej. Chcemy tu wygrać. Kazda z drużyn przyjechała po zwyciestwo, ale mam nadzieję, że to my zwyciężymy.

Zhonghe Chen (trener reprezentacji Chin): Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy przyjechać do tego pięknego kraju. Będziemy starali się dać z siebie wszystko. Mamy wiele młodych zawodniczek, które będziemy mogli sprawdzić na tych zawodach.

Suhong Zhou (kapitan reprezentacji Chin): Dla wielu z nas będzie to pierwszy tak poważny występ. Mamy bardzo młody zespoł, a ten występ da nam nowe doświadczenia w procesie budowania drużyny. Wierzymy, że osiągniemy bardzo dobry wynik i uda nam się zbudować mocny zespół.

Giovanni Caprara (trener reprezentacji Rosji): Mamy nadzieję, że w ten weekend uda nam się dobrze zagrać, ale nasza reprezentacja przyjechała tutaj osabiona. Dwie zawodniczki są kontuzjowane. Mamy bardzo silna grupę USA, Chiny i Polske.

Natalia Safronova (kapitan reprezentacji Rosji): Jesteśmy zadowoleni, że gramy w Polsce, ponieważ nasze kraje mają podobne kultury, dlatego będzie nam dużo łatwiej zaadoptować się w waszym kraju. Oczywiście postaramy się wypaść jak najlepiej w tym turnieju.

Marco Bonitta (trener reprezentacji Polski ): Są to dla nas pierwsze oficjalne zawody. Biorą w nich udział oprócz nas trzy bardzo mocne zespoły, co wiąże się z tym że może być ciężko osiagnać tutaj sukces. Oczekujemy dużego wsparcia ze strony publiczności i damy z siebie wszystko.

Dorota Świeniewicz (kapitan reprezentacji Polski): Turniej ten traktujemy jako kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy. Za nami ciężki okres miesiecznej pracy. Jesteśmy po bardzo intensywnym zgrupowaniu w Szczyrku, ala dlatego namy nadzieję na dobry występ. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej w rzeszwskiej hali i postaramy się nie zawieść naszych kibiców.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved