Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kasa na opolski sport podzielona

Kasa na opolski sport podzielona

W najbliższych dniach Urząd Marszałkowski przeleje na konta klubów pieniądze za promocję województwa. Jak przewidywano, najwięcej z puli na sport zawodowy otrzymali od urzędu siatkarze Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle.

Łącznie w tym roku samorząd wojewódzki przekaże na konta 17 klubów (lub organizacji sportowych) 1,064 mln zł.

To jeszcze wcale nie musi oznaczać końca – mówi dyrektor departamentu sportu i turystyki w urzędzie marszałkowskim, Lucjusz Bilik. – Być może jeszcze w tym roku uda się wygospodarować jakieś pieniądze.Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na opolski sport wyczynowy dzielone były na dwie transze. W pierwszej połowie roku rozdysponowano 429 tys. zł. Dostały je: Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle (300 tys. zł), ASPR Zawadzkie, Pogoń Prudnik i Cukierki Odra Brzeg (wszystkie po 28 tys. zł), Lewada Zakrzów (25 tys. zł) i NKS Namysłów (20 tys. zł). Szczególną burzę wywołał wtedy brak w grupie klubów do których trafiła dotacja, siatkarzy I-ligowego AZS-u PWSZ Nysa.

W drugiej transzy (w ostatnim czasie) podzielono kolejnych 635 tys. Tym razem wśród dotowanych drużyn jest, i to na dość eksponowanym miejscu, zespół nyskich akademików. Koniec końcem – podzielona kwota pieniędzy przez Urząd Marszałkowski, przekracza w obu transzach milion złotych. jednocześnie obaj opolscy potentaci siatkarscy – Mostostal i AZS Nysa, zajmują czołowe miejsca na „wojewódzkiej liście płać” (kędzierzynianie – 1. miejsce, AZS Nysa – 4. miejsce).

Podział pieniędzy z budżetu województwa na kluby i organizacje sportowe

(kwoty w tysiącach zł brutto (netto to 20 procent mniej, podano kluby dotowane kwotą powyżej 30 000)

> 300 000 – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle (siatkówka)

> 128 000 – Cukierki Odra Brzeg (koszykówka)

> 100 000 – Odra Opole (piłka nożna)

> 90 000 – AZS Nysa (siatkówka)

> 80 000 – Kolejarz Opole (żużel)

> 70 000 – Technik Głubczyce (badminton)

> 48 000 – ASPR Zawadzkie (piłka ręczna)

> 35 000 – Budowlani Opole (podnoszenie ciężarów)

> 30 500 – Stowarzyszenie Związków i Organizacji Sportowych w Opolu (sport młodzieżowy)

> 30 000 – Marioss Wawelno (futsal) oraz Gwardia Opole (piłka ręczna, dżudo i strzelectwo)

Dzielenie pieniędzy na sport, to bardzo trudne zadanie – przyznaje dyrektor Bilik. – Zawsze ktoś czuje się pokrzywdzony. Niestety, dogodzić wszystkim się nie da. Potrzeby zawsze są większe. Przy podziale braliśmy pod uwagę przede wszystkim fakt, jakie miejsce w krajowej hierarchii zajmuje dany klub, jak skutecznie promuje on poprzez swoich reprezentantów nasz region, jaki jest poziom szkolenia młodzieży.

Pieniądze według zapewnień urzędu trafią na konta klubów najszybciej jak to możliwe. W pierwszej kolejności dostaną je te kluby, którym przyznano do 50 tys. zł. Te, które dostały więcej, muszą poczekać co najmniej dwa tygodnie. Realny termin pojawienia się ich na kontach to czas 4-5 tygodni.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved