Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Juniorzy z Radomia pokonali reprezentację Kataru

Juniorzy z Radomia pokonali reprezentację Kataru

Drugoligowa drużyna KS Jadar ma za sobą pierwszy sparing. W czwartek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pokonała juniorów Kataru. W meczu padł nietypowy, jak dla siatkówki, wynik - 4:1.

Podopieczni trenerów Wojciecha Stępnia i Arkadiusza Sawiczyńskiego dopiero co rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu występów w II lidze, a już rozegrali mecz kontrolny. W hali MOSiR zmierzyli się z przebywającą w Polsce reprezentację Kataru juniorów do lat 17. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem radomian.

Trenerzy KS Jadar wybrali na ten pojedynek dwunastkę spośród 24 siatkarzy trenujących z radomskim drugoligowcem. – Sam się zastanawiałem, jak wypadniemy. Jesteśmy na wstępie przygotowań do sezonu. Mecz z młodymi zawodnikami z Kataru potraktowaliśmy jako przegląd aktualnej dyspozycji poszczególnych zawodników – oznajmił nam trener Stępień.Jeszcze przez kilka następnych dni drugoligowcy będą trenować w Radomiu, korzystając głównie z sali V Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Traugutta. Natomiast 7 sierpnia radomianie wyjadą na obóz do Kielnarowej koło Rzeszowa.

Tymczasem przesądzona jest sprawa towarzyskiego turnieju, który cyklicznie odbywał się w Radomiu tuż przed inauguracją rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Impreza nie dojdzie do skutku z powodów organizacyjnych. – Turniej mogliśmy zorganizować tylko 22 września. Niestety, w tym terminie nie udało się zaprosić silnych przeciwników – powiedział nam prezes Jadaru Sport Radom Tadeusz Kupidura. – W zamian postaramy się sukcesywnie zapraszać mocnych sparingpartnerów z naszej ekstraklasy na pojedyncze mecze kontrolne – dodał prezes Kupidura.

KS Jadar Radom – Ktar 4:1

(25:14, 24:26, 25:19, 25:17, 25:15).

Składy:

Radom: D. Sąpór – Akala, Jungiewicz, Gołębiewski, P. Sąpór, Ferenc, Gutkowski (libero) oraz Fryszkowski, Koryciński, Golonka, Płecha, Szumielewicz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved